LIVE: ΟΦΗ-Λαμία 3-0 (Τελικό)

18:33 | 01/03/2020

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης στο «Γεντί Κουλέ».

*Τέλος του αγώνα! Στα πλέι οφ ο ΟΦΗ και επιστρέφει στην Ευρώπη!

*93': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Το σουτ του Στάικου πέρασε λίγο άουτ.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*88':Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Ναμπί.

*87': Τρίτη αλλαγή για την Λαμία. Ο Ταϊρόν στη θέση του Αραβίδη.

*Κίτρινη στον Αραβίδη. Άλλαξε απόφαση ο Κομίνης!

*Στο VAR o Κομίνης για να ελέγξει τη φάση.

*82': Απευθείας κόκκινη για τον Αραβίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεγιάδο. Με 10 παίκτες η Λαμία!

*79': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Φιγκεϊρέντο.

*Συστάσεις από τα μεγάφωνα για να μην μπει ο κόσμος στο γήπεδο μετά το ματς, αφού το πρωτάθλημα συνεχίζεται!

*77': Ο Σωτηρίου απέκρουσε το ξαφνικό σουτ του Ρόμανιτς.

*Διαδικαστικού χαρακτήρα τα λεπτά που απομένουν.

*72': O Μαρινάκης αποχωρεί από το ματς και στη θέση του ο Μπράουν, στην πρώτη αλλαγή του ΟΦΗ. Ο Μαρινάκης δείχνει ν' αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

*Στην επανάληψη ο ΟΦΗ δεν έχει νιώσει την παραμικρή απειλή από την Λαμία.

*66': Ο Επασί μπλόκαρε το πλασέ του Σεμέντο.

*Η Θύρα 4 δίνει τρομερό παλμό.

*"Ορκιζόμαστε ότι κανείς δε θα μείνει ατιμώρητος. Θάνατος στους προδότες. Αλληλεγγύη στα νησιά μας". Οι φίλοι του ΟΦΗ ύψωσαν πανό μ' αυτό το μήνυμα.

*57': Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Ο Βιγιάλμπα στη θέση του Καραμάνου.

*Δυνατό ξεκίνημα και στην επανάληψη για τον Όμιλο.

*54': Νέα σπουδαία ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί βρήκε τον Νέιρα, που σούταρε και ο Επασί απέκρουσε ενστικτωδώς. Ο Μαρινάκης πήρε το "ριμπάουντ", αλλά σούταρε άουτ από κοντά.

*53': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα, "έκλεψε" την μπάλα, προχώρησε και πλάσαρε δυνατά, αλλά ο Επασί απέκρουσε.

*Ο ΟΦΗ καλείται στο δεύτερο μισό να διαχειριστεί σωστά το ματς και να πάρει πανηγυρικά το "εισιτήριο" για τα πλέι οφ, αλλά και την Ευρώπη.

*46': Πρώτη αλλαγή για την Λαμία. Ο Μπεχαράνο στη θέση του Βασιλόγιαννη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου μέρους. Ο ΟΦΗ προηγείται 3-0 και είναι με το... ενάμιση πόδι στα πλέι οφ.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*Ο Μεγιάδο κάνει τρομερό παιχνίδι ανασταλτικά. Είναι πραγματικά ανίκητος!

*Ο ρυθμός της αναμέτρησης έχει πέσει στα τελευταία λεπτά, με τον ΟΦΗ, πάντως, να έχει αποκτήσει τεράστιο αβαντάζ, που τον στέλνει στα πλέι οφ.

*Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να έχουν τον απόλυτο έλεγχο της συνάντησης.

*Τα πάντα κυλούν ιδανικά για την ομάδα του Σίμου, που κάνει το δικό της παιχνίδι και είναι το απόλυτο "αφεντικό" στο ματς.

*31': Άστοχο το μακρινό σουτ του Φιγκεϊρέντο.

*Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ απίστευτο πάθος και δείχνουν πόσο πολύ θέλουν να μπουν στα πλέι οφ.

*24': Ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Βύντρα ήταν άστοχη.

*22': Σημαντική φάση για την Λαμία. Από εκτέλεση φάουλ, ο Καραμάνος σούταρε, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ.

*20': ΓΚΟΛ 3-0! Απίστευτη ατομική ενέργεια από τον Σεμέντο, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ψύχραιμο σουτ σκόραρε.

*Ο Όμιλος δεν έχει νιώσει την παραμικρή απειλή μέχρι τώρα.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ έχουν την κατοχή και είναι φανερά ανώτεροι από τη σοκαρισμένη Λαμία.

*Τέτοιο ξεκίνημα σε παιχνίδι δεν έχει κάνει φέτος ο ΟΦΗ. Προηγείται ήδη από το 9' με 2-0 και έχει μεγάλο πλεονέκτημα για είσοδο στα πλέι οφ.

*9': ΓΚΟΛ 2-0 Τρομερό σουτ έξω από την περιοχή από τον Ναμπί, που κάνει το 2-0!

*O ΟΦΗ έχει τον απόλυτο έλεγχο στα πρώτα λεπτά.

*Ονειρεμένο ξεκίνημα κάνει στο ματς ο ΟΦΗ με γκολ από τα... αποδυτήρια.

*Ο Τσιλιανίδης έκανε τη συρτή σέντρα, η μπάλα πέρασε απ' όλη την άμυνα και ο Φιγκεϊρέντο στο δεύτερο δοκάρι είχε "διαβάσει" τη φάση και την έστειλε στα δίχτυα.

*2': ΓΚΟΛ 1-0

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Γεντί Κουλέ".

*Οι παίκτες συνοδεύονται από παιδιά, που κρατάνε από ένα λουλούδι στα χέρια.

*Παρακολουθείστε live την εξέλιξη των πλέι οφ.

*Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Κομίνης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Μπαλτά (Αχαΐας) και Κωνσταντίνου (Πρέβεζας). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Τσετσίλας (Γρεβενών), VAR o Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) και AVAR o Χριστάκογλου (Χαλκιδικής).

*Ο Μιχάλης Μπούσης έκανε τη... βόλτα του στον αγωνιστικό χώρο. Μαζί του είχε τον Άντζελο Παλυβό και τον γιο του Δημήτρη Μπούση.

*Οι καιρικές συνθήκες είναι εξαιρετικές και αυτό φυσικά βοηθάει στην προσέλευση του κόσμου.

*Ο κόσμος όλο και αυξάνεται στις εξέδρες. Το "Γεντί Κουλέ" αναμένεται να είναι σχεδόν κατάμεστο για να "σπρώξει" τον ΟΦΗ να πάρει τη νίκη.

*Τα προβλήματα είναι δύο για τον Σίμο. Ο ανέτοιμος Σακόρ και ο τιμωρημένος Βαζ.

*Είναι το ματς της χρονιάς για τον ΟΦΗ, καθώς με νίκη μπαίνει στα πλέι οφ και κερδίζει την έξοδο του στην Ευρώπη.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα χρησιμοποιηθούν οι Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιάδο και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και ο Ναμπί αναλαμβάνει τον οργανωτικό ρόλο. Στις πλευρές της επίθεσης θα παίξουν οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Δείτε εδώ όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τα πλέι οφ.

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα και τη διάταξη του ΟΦΗ.