LIVE: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-1 (Τελικό)

14:30 | 15/01/2020

Ενημερωθείτε για την αναμέτρηση της Τούμπας στη ρεβάνς του 0-3 του α' αγώνα στο «Γεντί Κουλέ».

*Τέλος του αγώνα.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*87': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ κέρδισε τις κόντρες, βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε, αλλά ο Πασχαλάκης απέκρουσε δύσκολα.

*85': Ο Μάνος ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα που δέχτηκε από τον Ίνγκασον, ωστόσο ο Βρέσκας είχε άλλη άποψη.

*83': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ στη θέση του Φερέιρα.

*80': ΓΚΟΛ 4-1 Από ωραία συνεργασία Πέλκα-Σφιντέρφσκι, ο τελευταίος σημείωσε το τέταρτο γκολ του.

*78': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρφσκι στη θέση του Στοχ.

*77': Άλλη μια μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου πλάσαρε τεχνικά και ο Γουάλι απέκρουσε δύσκολα.

*74': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μιχαηλίδης στη θέση του Βαρέλα.

*Ο ΟΦΗ δεν μπορεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Πασχαλάκη.

*64': Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Πέλκας σούταρε, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Εσίτι και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

*62': Σημαντική φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραίος συνδυασμός και το σουτ του Άκπομ ήταν άστοχο.

*61': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μεγιάδο στη θέση του Στάικου.

*59': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Εσίτι στη θέση του Μαουρίσιο.

*Σε φάση διαρκείας, ο Λάμπρου σούταρε στο δοκάρι, ο Αουγκούστο επιχείρησε νέο σουτ, που απέκρουσε ο Γουάλι και με την 3η προσπάθεια ο Πέλκας σκόραρε από κοντά.

*55': ΓΚΟΛ 3-1

*Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας.

*Ο Μπράουν μπήκε στο δεξί άκρο της άμυνας και στα αριστερά μεταφέρθηκε ο Μπολάκης.

*46: Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν στη θέση του Κοροβέση.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

*Δείτε πως έχει διαμορφωθεί μέχρι τώρα το 2-1.

*42': Ο Στοχ βγάζει τετ α τετ τον Άκπομ, που πλάσαρε και ο Γουάλι απέκρουσε.

*Η ομάδα του Σίμου έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά.

*Ο ΄Όμιλος είναι καλύτερος μετά το 2-1 και ψάχνει την ισοφάριση, αν και δεν έχει κάποια αξιόλογη φάση.

*Ο ΟΦΗ προσπαθεί να γίνει πιο επιθετικός.

*28': ΓΚΟΛ 2-1 Ο ΟΦΗ μειώνει. Ο Μάνος έκανε ατομική ενέργεια, "έστρωσε" στον Κοροβέση, που σούταρε, η μπάλα βρήκε και στον Ροντρίγκο και κατέληξε στα δίχτυα.

*Ο ΟΦΗ χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα, βρίσκεται πίσω στο σκορ με δύο τέρματα.

*23': Ο Πέλκας το εκτέλεσε και έκανε το 2-0.

*22': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ για μαρκάρισμα του Γιαννούλη στον Άκπομ,

*Ο ΟΦΗ χωρίς ουσιαστικά ν' απειληθεί, βρέθηκε πίσω στο σκορ.

*Στο ξεκίνημα της φάσης, βέβαια, η μπάλα φαίνεται να έχει βγει πλάγιο άουτ.

*12': ΓΚΟΛ 1-0 Με ωραία ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ ο Λάμπρου άνοιξε το σκορ στην Τούμπα.

*Ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά στο παιχνίδι.

*7': Ο Κοροβέσης σέντραρε, όμως το πλασέ του Μάνου ήταν αδύναμο.

*Όπως και στον αγώνα πρωταθλήματος των δύο ομάδων, έτσι και σήμερα ο Κώστας Γιαννούλης έχει απέναντι του τον αδερφό του Δημήτρη, που ξεκινάει στο βασικό σχήμα του ΠΑΟΚ.

*Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Αν και το ματς γίνεται καθημερινή, στο γήπεδο υπάρχει αρκετός κόσμος.

*Για διάφορους λόγους ο Γιώργος Σίμος δεν υπολογίζει στους Ναμπί, Σακόρ, Τσιλιανίδη, Σωτηρίου, Νέιρα, Σεμέντο και Φιγκεϊρέντο.

*Ηλιόλουστος ο καιρός στην Τούμπα. Το παιχνίδια θα διεξαχθεί κάτω από πολύ καλές καιρικές συνθήκες.

*Ο ΟΦΗ θέλει να επιστρέψει στις θετικές εμφανίσεις, καθώς τον τελευταίο καιρό βρίσκεται μακριά από τον καλό του εαυτό.

*Το ματς θα διευθύνει ο Βρέσκας (Πιερίας), με βοηθούς τους Βασιλόπουλο (Εβρου) - Δίπλαρη (Καρδίτσας) και 4ο τον Τσιμεντερίδη (Κοζάνης).

*Ο Γουάλι θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και την 5άδα στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θ' απαρτίζουν οι Γουάλι, Μπολάκης, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Στάικος και Σουρνάκης είναι τα δύο αμυντικά χαφ, ενώ τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει ο Νοικοκυράκης. Το επιθετικό δίδυμο συνθέτουν οι Φερέιρα και Μάνος.

*Από' κει και πέρα, ο Σουρνάκης θα κάνει τη 2η εμφάνιση του με τον Όμιλο και ο Νοικοκυράκης την 3η.

*Ντεμπούτο στη φετινή περίοδο με τη φανέλα του ΟΦΗ για τον Μανώλη Μπολάκη.

*Το 0-3 του πρώτου αγώνα δεν αφήνει ιδιαίτερες πιθανότητες πρόκρισης στον Όμιλο.

*Με τη δεύτερη εμφάνιση, τη λευκή, θα αγωνιστεί ο ΟΦΗ, όπως στο πρώτο ματς.

*Θυμίζουμε ότι η τηλεοπτική κάλυψη του αγώνα θα γίνει από το Cosmote Sport 1.