18:55 | 01/12/2018

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ στα Γιάννενα για την 12η αγωνιστική της Superleague

*Ο Κοιλιάρας στη θέση του Πλατέλλα.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

*83': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Παμλίδης με το κεφάλι βρήκε τον Αθανασιάδη, που με βολ πλανέ έκανε το 1-1.

*Ο Μεγιάδο στη θέση του Παπαστεριανού.

*82': Τρομερός συνδυασμός για τον ΟΦΗ. Ο Κοροβέσης σέντραρε και το σουτ του Πλατέλλας ήταν πολύ άστοχο.

*Κρατάει χωρίς πρόβλημα το υπέρ του προβάδισμα ο Όμιλος.

*Ο σχηματισμός του ΟΦΗ είναι πλέον 3-5-2.

*71': Το σουτ του Αθανασιάδη δεν ανησύχησε τον Στρέζο.

*Αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Μιχόγεβιτς στη θέση του Σασί.

*Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μυστακίδης στη θέση του Γιάκου.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Ξύδας, μέσα ο Κρίζμαν.

*Πρώτο γκολ στη Super League για τον Ποτουρίδη.

*56': Το πλασέ του Πλατέλλα κόντραρε στα σώματα και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

*56': Ο Μπουκουβάλας σέντραρε, ο Παμλίδης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Ποτουρίδη, αλλά ο Στρέζος μπλόκαρε.

*54΄: 0-1 ΓΚΟΟΛΛ Ο Πλατέλλας "έστρωσε" στον Ποτουρίδη, που σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα!

*Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΟΦΗ.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει καλά στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνος.

*41': Ο Πλατέλλας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση από πλάγια δεξιά, μετά από λάθος του Τζημόπουλου, αλλά δεν έκανε ούτε σέντρα, ούτε σουτ και η ευκαιρία χάθηκε.

* Ο ΟΦΗ δε δέχεται πίεση στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν μπορεί ν' απειλήσει κιόλας.

*27': Από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζημόπουλος αστόχησε με κοντινή κεφαλιά.

*Οι οπαδοί του ΠΑΣ Γιάννινα έχουν φτιάξει ένα προκλητικό πανό για το Ηράκλειο.

*19': Ο Βελλίδης έδιωξε το σουτ του Πλατέλλα.

*17': Ο Αποστολόπουλος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Αποστολόπουλου. Οι Ηπειρώτες το εκτέλεσαν και λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ, αφού η μπάλα βρήκε σε αμυντικούς.

*Ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά στα πρώτα λεπτά του ματς.

*7': Ο Αθανασιάδης κατέβασε όμορφα την μπάλα, όμως το σουτ του ήταν πολύ άστοχο.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Δείτε την...υποδοχή των οπαδών του ΠΑΣ στους παίκτες του ΟΦΗ κατά την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανση.

*Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Λάμπρου (Εύβοιας), ο οποίος θα έχει βοηθούς τους Καλαμπόκη (Αιτ/νίας) και Γαννίκο (Πειραιά). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Γρατσάνης (Τρικάλων).

*Χωρίς πρόβλημα έφτασε η αποστολή του ΟΦΗ στο γήπεδο. Οι "ασπρόμαυροι" αποδοκιμάστηκαν... χλιαρά από περίπου 50 φίλους των γηπεδούχων.

* Σε 22 παιχνίδια στους Ζωσιμάδες ο ΟΦΗ έχει μόλις 3 νίκες. Η τελευταία ήταν στις 14/1/2001.

*Ο ΟΦΗ την περασμένη αγωνιστική έχασε ένα... δικό του ματς από τον Άρη (1-2), ενώ το σύνολο του Γιάννη Πετράκη νίκησε 2-0 τον Λεβαδεικό.

*Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου θα παραταχτεί στο γήπεδο με πολλές απουσίες. Συγκεκριμένα, τραυματίες είναι οι Ντίνας, Νέιρα, Μπολάκης, Αραβίδης και Κουτσιανικούλης.

*Ο Όμιλος θα προσπαθήσει να πάρει τη 2η νίκη του στο πρωτάθλημα και να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά από 4 αγωνιστικές.

*Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Βελλίδης, Λίλα, Νικολιάς, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Αθανασιάδης, Γιάκος, Παμλίδης, Μπουκουβάλας, Ξύδας.

*Δείτε τους 11 παίκτες που επέλεξε ο Νίκος Παπαδόπουλους για να ξεκινήσουν στη ''μάχη'' των Ιωαννίνων

*Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κομβική αναμέτρηση του ΟΦΗ στα Γιάννενα με τον τοπικό ΠΑΣ.