14:35 | 10/11/2018

LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη της αναμέτρησης του Εργοτέλη στη Σπάρτη για την 3η αγωνιστική της Football League.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

* Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

89ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Εφορντ να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από θέση βολής.

86ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Οικονόμου στη θέση του Λαμπάκη.

* Τελευταία λεπτά στον αγώνα.

80ο λεπτό - αλλαγή για τη Σπάρτη: Ο Σαραντόπουλος στη θέση του Κωνσταντινόπουλου.

* Η αλλαγή του Παπαβασιλείου πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα.

* Αγκαλιά με τη νίκη πλέον η ομάδα του Εργοτέλη.

75ο λεπτό: Ο Μπουρσέλης με εκτέλεση φάουλ «σκοτώνει» τη Σπάρτη και κάνει το 0-2!

Δεύτερο γκολ ο Εργοτέλης!

70ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Μπουρσέλης στη θέση του Μπουτσάκη.

67ο λεπτό: Ο Εργοτέλης απειλεί για πρώτη φορά στο β' μέρος και ουσιαστικά χάνει την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία με Εφορντ και Ιατρούδη, με τον Σταματόπουλο να αποκρούει δις.

Εχει πάρει μέτρα ο Εργοτέλης και έχει γίνει πιο επιθετικός.

54ο λεπτό: Ανησυχία προκάλεσε ο τραυματισμός του Καλογεράκη, αλλά τελικά ο γκολκίπερ το Εργοτέλη συνεχίζει.

* Είναι χαρακτηριστική η άνεση που κρατά το υπέρ της σκορ η ομάδα του Παπαβασιλείου. Μένει να δούμε αν θα ρισκάρει να βγει μπροστά για να πετύχει κι άλλο γκολ και να "κλειδώσει" το τρίποντο.

* Η Σπάρτη προσπαθεί να πάρει την κατοχή και να απειλήσει την κρητική ομάδα.

46ο λεπτό - αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Καπνίδης στη θέση του Κουατένγκ.

ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

* Χωρίς τη μεγάλη φάση το πρώτο ημίχρονο, με τον Εργοτέλη να βρίσκει το γκολ από το σημείο του πέναλτι, χωρίς να έχει απειληθεί από τη Σπάρτη.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥ

* Αρκετός εκνευρισμός από πλευράς γηπεδούχων για τις αποφάσεις του διαιτητή.

* Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ο Εργοτέλης.

* Η Σπάρτη έχει πάρει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις. Ο Εργοτέλης κρατάει το υπέρ του αποτέλεσμα.

* Η Σπάρτη προσπαθεί να ανεβάσει στροφές και να απειλήσει.

* Ο Εργοτέλης έχει πάρει την ψυχολογία και είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο.

21ο λεπτό: Ο Εργοτέλης κέρδισε πέναλτι και ο Τσέλιος ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 0-1!

* Ο Εργοτέλης κερδίζει πέναλτι!

20ο λεπτό: Κίτρινη στον Κωνσταντινόπουλο.

17o λεπτό: Κίτρινη κάρτα στον Τιέντσε.

* Φτάσαμε στο 15λεπτο και δεν υπάρχει κάποια μεγάλη φάση έως τώρα.

* Ο Εργοτέλης μπήκε πιο δυνατά, αλλά η Σπάρτη ισορρόπησε γρήγορα.

* Καλύτερα έχει μπει ο Εργοτέλης.

ΑΡΧΙΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ

* Η παράδοση Εργοτέλη - Σπάρτη ''δείχνει'' ισορροπία, χωρίς να υπάρχει μεγάλο δείγμα.

* Ο Εργοτέλης έχει ξεκινήσει ιδανικά το πρωτάθλημα μετρώντας δύο νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές.

* Όλα έτοιμα για να αρχίσει το ματς στη Σπάρτη.

Η ενδεκάδα του Εργοτέλη: Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Μπουτσάκης, Γιακούμπου, Μπάτζιος, Μπρους, Λαμπάκης, Τσέλιος, Ιατρούδης, Εφορντ, Κουατένγκ

Η Σπάρτη ξεκινά με τους: Σταματόπουλος, Κοζάκης, Βλάχος, Κολτσίδας, Φραγκούλης, Τιέντσε, Στογιάνοβιτς, Καψάσκης, Καινούργιος, Κωνσταντινόπουλος, Μαντζίρης

* Στους Λάκωνες έχει επιβληθεί ποινή συνολικά 9 βαθμών για χρέη προς ποδοσφαιριστές και μπορούν να τους πάρουν πίσω αν υπάρξει συμφωνία μέχρι την προβλεπόμενη συμφωνία.

Διαβάστε τι αλλάζει ο Νίκκι Παπαβασιλείου στον φετινό Εργοτέλη.

* Θυμηθείτε την αποστολή: Καλογεράκης, Κατσιμήτρος, Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Λαμπάκης, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Έφορντ, Σταθόπουλος, Κουατένγκ, Iατρούδης, Καπνίδης, Οικονόμου, Χατζηδίμπας, Μπουρσέλης και Ροβίθης.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης Σπάρτη-Εργοτέλης.