Λύγισε ο Πλατανιάς από τον Αστέρα, δύσκολη πλέον η πρόκριση

Ο Πλατανιάς στάθηκε αξιόμαχος απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, αλλά ηττήθηκε 1-0 στα Περιβόλια στο πρώτο ματς για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα ήταν αρκετά καλό και σε αυτό βοήθησε το ανοιχτό ποδόσφαιρο που έπαιξαν οι δύο ομάδες. Αμφότερες δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες, με τον Πλατανιά να απειλεί με τον Νίλι και τον Αστέρα να απαντά με τον Χαουρέγκι σε κοντινή κεφαλιά.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Τρίπολης ευτύχησε να σκοράρει στα πρώτα λεπτά και συγκεκριμένα στο 51' με τον Τασουλή να ανοίγει το σκορ με εξαιρετικό σουτ και να βάζει δύσκολα στον Πλατανιά.

Η ομάδα του Τάτση προσπάθησε να αντιδράσει, είχε τεράστια ευκαιρία με τον Νίλι λίγο αργότερα, αλλά το 0-1 δεν άλλαξε και πλέον ο Πλατανιάς έχει εξαιρετικά δύσκολη αποστολή στη ρεβάνς της Τρίπολης στις 4 Δεκεμβρίου.