Ματσάρα στο Ατσαλένιο και «αγγλική» ισοπαλία!

17:01 | 05/12/2021

Ο Πόρος πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις στο χορταστικό 3-3 με τον ΠΟΑ - Όλα τα αποτελέσματα

Ακόμα ένα ματς του ΠΟΑ την τρέχουσα σεζόν έχει χαρακτήρα θρίλερ με την ομάδα του Αναστασιάδη να... αυτοκτονεί ξανά. Ο ΠΟΑ προηγήθηκε δύο φορές επί του Πόρου, με 2-0 και 3-2, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με το τρίποντο. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ στις καθυστερήσεις με τον Καστελλιανάκη (92ο λεπτό) και "απέδρασαν" με τον βαθμό από το Ατσαλένιο. Ο ΠΟΑ είχε προηγηθεί στο πρώτο εικοσάλεπτο με Νίκολι και Καϊμακαμούδη, ο Πόρος ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος, ο Αννιτσανάκης στο 84' έδωσε ξανά το προβάδισμα στους "πράσινους", αλλά ο Πόρος πήρε το 3-3.

Με νίκη συνέχισε και ο ΑΟΑΝ, ο οποίος άφησε πίσω του την μεσοβδόμαδη ήττα στο Κύπελλο και με γκολ του Μηνά στο 43ο λεπτό έφυγε με το διπλό από την έδρα του Άρη Σούδας.

Ο Γιούχτας επικράτησε 3-0 της Αναγέννησης Ιεράπετρας ξεσπώντας στο δεύτερο μέρος, ενώ καταιγιστικός ήταν ο Αλμυρός που διέλυσε 5-0 την Νεάπολη.

Βολικό για τον Άγιο Νικόλαο ήταν το αποτέλεσμα στη Νέα Σμύρνη, με τον Πανιώνιο και τον ΠΑΟ Ρουφ να μένουν στο 1-1.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

ΠΟΑ – Πόρος 3-3

13' Νίκολι, 21' Καϊμακαμούδης, 84' Ανιτσάκης – (51΄, 90΄) Καστελιανάκης, 77' Μπάμπης

Γιούχτας – Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0