Με ανατροπή στις καθυστερήσεις «ζωντανή» η Άρσεναλ

16:41 | 18/02/2023

Δύο γκολ στις καθυστερήσεις κράτησαν την Αρσεναλ στην κορυφή

Η Άστον Βίλα ζόρισε για τα καλά την Άρσεναλ, αλλά η λονδρέζικη ομάδα κατάφερε να λυτρωθεί στις καθυστερήσεις.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές στο σκορ, αλλά η Άρσεναλ το γύρισε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις και αρνητικό πρωταγωνιστή τον Εμιλιάνο Μαρτίνες, επικρατώντας 2-4.

Στο 93', μετά από στρώσιμο εκτός περιοχής, ο Ζορζίνιο έπιασε απίθανο σουτ στην κίνηση, το οποίο βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι αρχικά και στη συνέχεια στην πλάτη του Ντίμπου Μαρτίνες για να καταλήξει στα δίχτυα για το 3-2. Στην τελευταία φάση του αγώνα δε, ο Μαρτίνες ανέβηκε στην αντίπαλη περιοχή για το κερδισμένο κόρνερ, με τους «κανονιέρηδες» να απομακρύνουν και τον Μαρτινέλι να σκοράρει σε κενή εστία για να διαμορφώσει το τελικό 4-2.