Με απίθανο Γκριεζμάν η Μπαρτσελόνα παραμένει στο κυνήγι του τίτλου

19:32 | 25/04/2021

Mε πρωταγωνιστή τον Γκριεζμάν, η Μπαρτσελόνα πέρασε νικηφόρα με 2-1 από το «Κεράμικα» απέναντι στη Βιγιαρεάλ - δείτε highlights από το ματς

Μια νίκη που ήρθε μάλιστα με ανατροπή και είχε την υπογραφή του Αντουάν Γκριεζμάν, ο οποίος απάντησε άμεσα στο γκολ του Σάμουελ Τσουκβέζε «τουμπάροντας» το σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Το έργο των Καταλανών έγινε πιο εύκολο από τη στιγμή που αποβλήθηκε ο Μανουέλ Τριγέρος στο 65ο λεπτό με απευθείας κόκκινη κάρτα, κάτι που τους επέτρεψε να κρατήσουν τον έλεγχο του αγώνα και ουσιαστικά να μην απειληθούν,

Λίγο νωρίτερα, η Ουέσκα χωρίς τον τραυματία Σιόβα στην αποστολή, γνώρισε καταδικαστική εντός έδρας ήττα από τη Χετάφε, έμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού και το μέλλον της στην κατηγορία προοιωνίζεται δυσοίωνο.