Νέα ήττα για Ηρόδοτο, πήραν το ντέρμπι τα Χανιά

17:18 | 20/11/2022

Τι έκαναν οι Κρητικές ομάδες στα ματς της 3ης αγωνιστικής.

Μία ακόμα ήττα υπέστη ο Ηρόδοτος, που ηττήθηκε 3-0 από την Ηλιούπολη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η προβληματική εικόνα της Κρητικής ομάδας στο εφετινό πρωτάθλημα συνεχίζεται παρά τις προαναγγελίες και τους υψηλούς στόχους που είχαν τεθεί πριν αρχίσει η σεζόν.

Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Βασιλείου, στο 46' ο Μπαστακός έκανε το 2-0 και λίγο αργότερα, προτού συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα, ήρθε το 3-0 που έγραψε την ιστορία της αναμέτρησης.

Στο Ρέθυμνο τα Χανιά πήραν σπουδαία νίκη επί της Επισκοπής στο Κρητικό ντέρμπι της αγωνιστικής.

Στο 7ο λεπτό ο Μάναλης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και στις καθυστερήσεις, την ώρα που η Επισκοπή πίεζε για την ισοφάριση και δημιουργούσε ευκαιρίες, ο Μπανγκουρά έγραψε το τελικό 0-2.

Θυμίζουμε πως αύριο, Δευτέρα, ο ΟΦΙ παίζει εκτός έδρας κόντρα στην Καλλιθέα.