Νίκη για την Κ17 του ΟΦΗ κόντρα στον Αστέρα

15:35 | 04/12/2021

Η Κ17 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 2-1 επί της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, σε αναμέτρηση που έγινε το πρωί του Σαββάτου (4/12) στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 35’ με τον Τακάκη, έπειτα από ασίστ του Σημαντηράκη, με το 1-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 68′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Παπαδόπουλο να το εκτελεί, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Μόλις ένα λεπτό αργότερα η κρητική ομάδα, με πέναλτι που κέρδισε ο Σημαντηράκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Καρανδινός, έκανε το 2-0.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 80’ ο Τόλιος.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης, Σαντοριναίος (75’ Ρολάκης), Καρανδινός, Χότζα, Κουτσουπιάς, Τακάκης (60’ Μάρα), Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (46’ Γκιαουράκης), Φαϊτάκης (60’ Τζεβαμπινάς), Σημαντηράκης (75’ Μακράκης).