Νίκη για τον Γιούχτα, ανατροπή για Ηρόδοτο, μεγάλο διπλό για ΠΟΑ

17:15 | 15/12/2019

Τι έγινε στα κυριακάτικα ματς για τον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής (14η αγωνιστική). Δείτε τη βαθμολογία.

Ρεθυμνιακός-ΠΟΑ 0-1

Ο ΠΟΑ αναζητούσε τη νίκη-οξυγόνο και την πήρε στην έδρα του Ρεθυμνιακού με το γκολ του Καϊμακαμούδη λίγο πριν από το τέλος. Η ομάδα του Σκύβαλου ήταν καλύτερη, έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε και δοκάρι και τελικά λυτρώθηκε από τον έμπειρο επιθετικό, επιστρέφοντας στις νίκες για πρώτη φορά μετά το 1-0 επί του Ηροδότου στο Ατσαλένιο.

Γιούχτας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0

Το γκολ του Βελονάκη στο 60ο λεπτό έκρινε το ματς στις Αρχάνες στη δίκαιη νίκη του Γιούχτα, ο οποίος αγωνίστηκε χωρίς τον Μπαλντομπαλίεφ. Η ομάδα του Πίτσου ήταν καλύτερη από την αξιόμαχη ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και παρέμεινε στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας.

Πόρος-Ηρόδοτος 1-2

Σπουδαίο ματς στο Μαρτινέγκο, με τον Ηρόδοτο να παίρνει το μεγάλο διπλό απέναντι στον Πόρο που έχασε ευκαιρίες για να πάρει αυτός το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πήλιο από το σημείο του πέναλτι στο 32', αλλά πριν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Ηρόδοτος ισοφάρισε με τον Αννιτσανάκη. Το τελικό αποτέλεσμα ήρθε στο 83' με το γκολ του Γκίνη.

Πανακρωτηριακός-ΑΟΑΝ 2-0

Σπουδαία νίκη σημείωσε και ο Πανακρωτηριακός απέναντι στον Άγιο Νικόλαο με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 31' ο Δρακάκης άνοιξε το σκορ και ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-0.