​Νίκη της Κ17 επί του Πανιωνίου

20:17 | 18/12/2021

Τη νίκη με σκορ 4-2 πήρε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ επί της αντίστοιχης του Πανιωνίου, στο γήπεδο του Ατσαλένιου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Η κρητική ομάδα πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, με τον Ζαχαριουδάκη μόλις στο 2ο λεπτό, να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων, έπειτα από σέντρα του Φαϊτάκη.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 1-1 στο 7′ με τον Γιασιά, ενώ στο 45′ ο ΟΦΗ μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ με τον Καρανδινό να σουτάρει έξω από την περιοχή, νικώντας τον Τζιαβάρα.

Στο 50′ ο Φανουράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Ντάφλας με σουτ εντός περιοχής μείωσε σε 3-2.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 88′ ο Σημαντηράκης.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος (46′ Νοικοκυράκης), Ρολάκης, Καρανδινός, Χότζα, Κουτσουπιάς (70′ Αδαμάκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (60′ Τακάκης), Κλάδος (46′ Φανουράκης), Φαϊτάκης (60′ Μακράκης), Σημαντηράκης.