ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-3 (τελικό)

17:42 | 15/09/2018

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στις 18.15 για την 3η αγωνιστική της Super League.

Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 1-3 από τον ΠΑΟΚ.

Τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ο ΟΦΗ δε δείχνει ικανός να "επιστρέψει" στο ματς.

80': Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σακχόφ στη θέση του Μπίσεσβαρ.

78': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Λάθος διώξιμο από τον Πασχαλάκη, όμως ο Κυριακίδης πλάσαρε άσχημα και ενώ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ ήταν εκτός θέσης.

76': Το τεχνικό σουτ του Μπίσεσβαρ ήταν άστοχο.

69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Ουάρντα.

65' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Νέιρα ο Κουτσιανικούλης.

62': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Κάνιας, μέσα ο Βερνμπλουμ.

Ο κόσμος του ΟΦΗ έχει γεμίσει το "Γεντί Κουλέ". Υπάρχουν, βέβαια, και εκείνοι που βλέπουν τον αγώνα από τις ταράτσες δίπλα από το γήπεδο και στέλνουν και το μήνυμα τους.

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κοροβέσης σέντραρε συρτά και η προβολή του Αραβίδη πέρασε άουτ.

58': Άστοχο σουτ από τον Καρέλη.

54': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω Ντίνας και Σάσι, μέσα Αραβίδης και Πλατέλλας.

53': ΓΚΟΛ 1-3 Ο Μπίσεσβαρ "έστρωσε" στον Ζαμπά, που με πολύ δυνατό σουτ "έγραψε" το 1-3

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κύλησαν τα πρώτα 5 λεπτά της επανάληψης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε εφιαλτικά για τον Όμιλο, που ενώ μέχρι το 35' έλεγχε απόλυτα τον αγώνα, δέχτηκε δύο τέρματα και πλέον βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-2.

Τέλος ημιχρόνου.

Προκαλεί με χειρονομίες ο Πασχαλάκης.

47': ΓΚΟΛ 1-2 Ο Μπίσεσβαρ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μάτος με "καρφωτή" κεφαλιά έκανε το 1-2.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45': Ο Πασχαλάκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ το φάουλ του Ντίνα.

Ανέβηκε ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ.

37': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Ελ Καντουρί βρήκε τον Μπίσεσβαρ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του ΟΦΗ και με αριστερό σουτ ισοφάρισε.

* Χωρίς τον Νίκο Παπαδόπουλο σήμερα στον πάγκο του ο ΟΦΗ, καθώς έχει τιμωρηθεί για την αποβολή του στο ματς με τον Παναιτωλικό. Τις οδηγίες δίνει ο συνεργάτης του, Νίκος Καραμπετάκης.

* Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο.

Το παιχνίδι κυλάει πολύ καλά για τον ΟΦΗ. Η πίεση του ΟΦΗ υποχρεώνει τον ΠΑΟΚ σε πολλά λάθη.

22': ΓΚΟΛΛΛ 1-0 Ο Βουό "έκλεψε" την μπάλα από τον Κρέσπο, έδωσε στον Παπαστεριανό, που με ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ έκανε το 1-0.

19': Άστοχο μακρινό σουτ του Κυριακίδη.

17': Μικρή διακοπή στο ματς. Ο Πασχαλάκης τραυματίστηκε σε εναέρια "μονομαχία" με τον Βουό, με τον επιθετικό του ΟΦΗ να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά και να σκοράρει.

Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, όμως ο ΟΦΗ δεν έχει απειληθεί.

3': Ο Ζαμπά έφυγε μόνος του από πλάγια δεξιά, ο Στρέζος βγήκε και ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ πρόλαβε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, όμως πλάσαρε άουτ.

*Έναρξη της αναμέτρησης στο "Γεντί Κουλέ"

* Με τις ασπρόμαυρες εμφανίσεις ο ΟΦΗ, πορτοκαλί φοράει ο ΠΑΟΚ.

Φανταστική ατμόσφαιρα κατά την επίσημη είσοδο των ομάδων. Τρομερή εικόνα στη Θύρα 4.

*Τη συνάντηση θα «σφυρίξει» ο Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Αλεξέα (Μεσσηνίας) και Ψαρρή (Ζακύνθου). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Τσαμούρης (Πειραιά).

* Εφτά λεπτά πριν την σέντρα και αρκετός κόσμος βρίσκεται ακόμη εκτός γηπέδου! Υπάρχει, μάλιστα, μια κινητοποίηση, προκειμένου να μη μείνουν φίλοι του ΟΦΗ εκτός Γεντί Κουλέ πριν από τη σέντρα!

*Ο ΟΦΗ κυνηγάει την πρώτη του νίκη στη Super League, καθώς έχει μια ισοπαλία στη Ν. Σμύρνη με τον Πανιώνιο και μια ήττα στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό.

*Στον πάγκο για τον ΟΦΗ κάθονται οι Σωτηρίου, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Αραβίδης, Κοιλιάρας, Παπάζογλου, Μπολάκης. Οι αναπληρωματικοί του ΠΑΟΚ είναι οι: Ρέι, Τόσκα, Πέλκας, Βέρνμπλουμ, Σακόφ, Άκπομ, Ουάρντα.

*Η "δίψα" του κόσμου για την επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία είναι τεράστια. Το "Γεντί Κουλέ" θυμίζει τις παλιές ένδοξες εποχές. Οι φίλοι του ΟΦΗ έρχονται συνεχώς και το sold out είναι δεδομένο. Στη Θύρα 6, βέβαια, βρίσκονται και περίπου 400 φίλοι του ΠΑΟΚ.

*Με πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα ο ΟΦΗ. Ο Στρέζος θα υπερασπιστεί την εστία των "ασπρόμαυρων" και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Κυριακίδης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοροβέσης.

Τα δύο αμυντικά χαφ είναι οι Παπαστεριανός, Νάστος και μπροστά τους θα κινείται σε οργανωτικό ρόλο ο Νέιρα. Στις πτέρυγες της επίθεσης θα χρησιμοποιηθούν οι Σάσι και Ντίνας και στην κορυφή ο Βουό.

Οι ενδεκάδες:

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κυριακίδης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Παπαστεριανός, Νέιρα, Ντίνας, Σάσι, Βουό.

ΠΑΟΚ (Ράσβαν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Καρέλης.

Οι παίκτες του ΟΦΗ βγαίνουν για ζέσταμα και γνωρίζουν την αποθέωση από τον κόσμο.

Το Capitano.gr βρίσκεται στο "Γεντί Κουλέ" για το πρώτο επίσημο εντός έδρας ματς του ΟΦΗ.