Οι «μικροί» ηττήθηκαν από τον ΠΑΟΚ

16:42 | 09/11/2019

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 0-3 με τρια γκολ στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα

Με τρία γκολ στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ επικράτησε του ΟΦΗ για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League των ομάδων Κ19. Η αναμέτρηση έγινε στο γήπεδο της Ελιάς, με τον ΟΦΗ να είναι ανταγωνιστικός, στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Στο 77' ο Τζόλης εκτέλεσε εύκολα το πέναλτι κάνοντας το 0-1, ενώ με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις (Πουρναέας 91' και 94' Κούτσιας) διαμορφώθηκε το τελικό 0-3.

ΟΦΗ: (Πατεμτζής) Nεοκοσμίδης, Δολαψάκης, Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Καλαϊτζάκης, Ψαρράς, Γαϊτάνος, Μαρινάκης, Νοικοκυράκης, Κουράκης, Παπιομήτογλου

ΠΑΟΚ: (Γκαρσία) Ταλιχμανίδης, Καλουτσικίδης, Αβεντισιάν, Παναγιώτου, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Γρόσδης, Σαλαμούρας, Πανίδης, Πιπιλιάρης, Τζόλης.