​ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Μοιρασιά στους «Ζωσιμάδες»

17:44 | 20/03/2022

Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής (1-1).

Το γκολ του Χουάν Περέα στο 70ό λεπτό, χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στον ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Ολυμπιακό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, 1-1, στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play off.

Στο απόγευμα, που ο Πέδρο Μαρτίνς έγραψε Ιστορία, καθώς «έσπασε» το ρεκόρ του Ντούσαν Μπάγεβιτς και με 209 αγώνες, έγινε ο προπονητής με τα περισσότερα ματς στον πάγκο του Ολυμπιακού, οι «ερυθρόλευκοι» ζορίστηκαν αρκετά απέναντι στην ομάδα των Ιωαννίνων και μολονότι πήραν προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου με το εξαιρετικό γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν με τον Κολομβιανό επιθετικό και πήραν τον πρώτο τους βαθμό στους αγώνες κατάταξης.