Πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Superleague 2

17:01 | 11/04/2021

Τα Χανιά έχασαν στην Πάτρα από την Παναχαϊκή με γκολ στις καθυστερήσεις - επέστρεψε στις νίκες η Ξάνθη

Ο Εργοτέλης κέρδισε μετά από 6 παιχνίδια με το ευρύ 4-0 τον ΟΦΙ και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα βρεθεί στα πλέι οφ ανόδου, έπειτα από το τέλος της 20ης αγωνιστικής.Στα υπόλοιπα ματς, η Ξάνθη επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του Διαγόρα Ρόδου με 2-0, ενώ η Παναχαϊκή πήρε το τρίποντο κόντρα στα Χανιά στο 90+6', χάρη στο δεύτερο προσωπικό γκολ του Χρήστου Αραβίδη. Τα Τρίκαλα με γκολ του Ευθυμίου στο 52' επικράτησαν της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Η Παναχαϊκή υποδέχθηκε τα ανεβασμένα Χανιά στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής. Οι Πατρινοί επικράτησαν με 3-2, χάρη στα γκολ των Κουσκουνά 13' και Αραβίδη 33', με τον πρώην επιθετικό της ΑΕΚ να πετυχαίνει το νικηφόρο τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου. Για τους Κρητικούς, ο Βασιλόγιαννης ισοφάρισε σε 1-1 στο 32', ενώ ο Τριανταφυλλάκος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 79', ενώ η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλο έχασε πέναλτι με τον Δημητριάδη στο 70', ενώ ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μασένα στο 75'.

Παναχαϊκή: Αθανασόπουλος, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου, Ζήσης, Βογιατζής, Φουάσης, Ντούνης, Ντάλα Κόστα, Λεμονής, Μπαράτα, Καψάλης

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Σωτηράκος, Παναγιωτούδης, Πλέγας, Κάρλος, Κάσσος, Βασιλόγιαννης, Διαμαντόπουλος