«Ροντέο» στο ΟΑΚΑ με ένταση και διακοπές!

Επεισοδιακός ο ημιτελικός ΑΕΚ-Άρη. Χειροδικία Μελισσανίδη στον Καρυπίδη καταγγέλλουν στον Άρη, ενώ οι Θεσσαλονικείς απείλησαν να φύγουν.

Σύμφωνα με τους Θεσσαλονικείς ο Δημήτρης Μελισσανίδης φέρεται να χτύπησε τον Θοδωρή Καρυπίδη.

Οπως αναφέρει και η ιστοσελίδα metrosport.gr, στο ημίχρονο του αγώνα κυπέλλου της ΑΕΚ με τον Άρη ο Μελισσανίδης και Καρυπίδης βρέθηκαν στα αποδυτήρια των διαιτητών και εκεί υπήρξε ένταση. Αφορμή ήταν το πέναλτι του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης.

Αυτός ήταν και ο λόγος που οι διαιτητές καθυστέρησαν να βγουν για το δεύτερο μέρος και κλειδώθηκαν στα αποδυτήρια απειλώντας με διακοπή.

Η ένταση δεν έλειψε και με την έναρξη του β' μέρους. Η (σωστή) αποβολή του Ματίγια έφερε νέα επεισόδια, ενώ στη συνέχεια ο γυμναστής Λάζαρος Βαρδάκης βρέθηκε στο έδαφος (μετά το 2-1 της ΑΕΚ). Ο Άγγελος Χαριστέας έκανε κίνηση στους παίκτες του Άρη ν' αποχωρήσουν. Τελικά ο γυμναστής των κιτρίνων σηκώθηκε. Ο διαιτητής κάλεσε τους παίκτες να επανέλθουν στον αγωνιστικό χώρο και το ματς συνεχίστηκε.