Σίμος: «Να πάρουμε στο τέλος αυτό που αξίζουμε»

21:05 | 09/02/2020

Τι δήλωσε ο Γιώργος Σίμος στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα στην Τούμπα.

Αναλυτικά:

«Δυο διαφορετικά ημίχρονα, ένα πρώτο που η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική, είχαμε καλή οργάνωση, προσπαθήσαμε να έχουμε τις στιγμές μας, ένα 2ο ημίχρονο τελείως διαφορετικό παρόλα που ξέραμε ότι τα πρώτα 15 λεπτά θα ήταν σημαντικά για την έκβαση του αγώνα, όταν το σκορ έγινε 2-0 και μετά 3-0, το ματς τελείωσε, εμείς από αύριο θα προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι. Ένα ματς που έρχεται με αρκετό ενδιαφέρον για εμάς, κρατάμε κάποια πράγματα από το πρώτο ημίχρονο και πρέπει να διορθώσουμε κάποια από το 2ο μέρος.

Σίγουρα είναι η στιγμή του πέναλτι που καθορίζει την έκβαση του αγώνα και η αλλαγή του σχηματισμού δεν μας βοήθησε τόσο πολύ, έτσι είναι το ποδόσφαιρο, εμείς από αύριο ξεκινάμε την προετοιμασία μας για το επόμενο ματς.

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα να πεισμώσουμε αλλά δικαιούμαστε να πάρουμε πράγματα φέτος και αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε, είναι θέμα η προσπάθεια που γίνεται να πάρουμε στο τέλος αυτό που αξίζουμε.»