Σκόραρε ο Κουτσουπιάς, κέρδισε η Μπενεβέντο

SMS
17:21 | 03/09/2022

Ο κρητικός χαφ σημείωσε το πρώτο του τέρμα την φετινή σεζόν στη Serie B

Σημαντική νίκη μέσα στη Βενέτσια, πέτυχε πριν από λίγη ώρα η Μπενεβέντο. Η νέα ομάδα του Ηλία Κουτσουπιά κέρδισε με 2-0, έτσι βρέθηκε στην 5η θέση πλέον με 2 νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα (στην πρεμιέρα).

Ο Ηλίας μπήκε σαν αλλαγή στο 76' και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε και σφράγισε τη νίκη της ''Μπένε''. Αυτό ήταν το παρθενικό γκολ του Ηλία σε επίσημο ματς με την νέα του ομάδα, έπειτα από 35 λεπτά που έχει αγωνιστεί στα πρώτα τέσσερα ματς της Serie Β΄. Ένας σύλλογος που έχει στόχο φέτος τα πλέι οφ ανόδου.