Σοκ για τον Ηρόδοτο, μηδέν στα Χανιά - όλα τα αποτελέσματα

17:01 | 21/11/2018

​Ο Ηρόδοτος υπέστη ήττα-σοκ από τον Απόλλωνα Πόντου εντός έδρας, ενώ Πλατανιάς και ΑΟΧ/Κισσαμικός έμειναν στο 0-0. Δείτε όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της Τετάρτης για την 5η αγωνιστική της Football League.

Απίστευτη εξέλιξη είχε η αναμέτρηση για τον Ηρόδοτο στη Ν.Αλικαρνασσό απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου, με την ομάδα του Λυρώνη να χάνει 1-0 με γκολ στο 93ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, είχαν και δοκάρι με τον Φραγκουλάκη, αλλά ο Απόλλων που είχε παθητικό ρόλο, σόκαρε τον Ηρόδοτο και με το γκολ του Καλαϊτζίδη στις καθυστερήσεις επικράτησε 1-0 και ουσιαστικά ρέφαρε την εντός έδρας ήττα από τον Πλατανιά το Σάββατο.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την κρητική ομάδα μετά από τρεις σερί νίκες στη Football League, ενώ ήταν η πρώτη ήττα και για τον Γιώργο Λυρώνη που αντικατέστησε προσωρινά τον Φουτσίνι.

Στα Περιβόλια, Πλατανιάς και ΑΟΧ/Κισσαμικός έμειναν στο 0-0, σε μία αναμέτρηση με ωραίο ρυθμό και φάσεις, αλλά δίχως το γκολ. Η ομάδα του Πετράκη ξεκόλλησε από τον 1 βαθμό και πήρε ψυχολογική "ανάσα", ενώ το συγκρότημα του Τάτση απώλεσε δύο βαθμούς, μετά το διπλό στην Καλαμαριά, αλλά παραμένει στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας της Football League.