Στιγμές του ντέρμπι: Αγωνία στις εξέδρες, ένταση στο γήπεδο

SMS
08:37 | 23/01/2020

Δείτε χαρακτηριστικά στιγμιότυπα από το παιχνίδι της Τετάρτης (22/01), ΟΦΗ - Ολυμπιακός

Η πραγματικότητα είναι ότι δεν είδαμε ένα από τα ποιοτικότερα παιχνίδια της σεζόν, όμως το χθεσινό ΟΦΗ - Ολυμπιακός είχε όλα τα συστατικά του ντέρμπι. Δύναμη, πάθος, δυνατές μονομαχίες και αγωνία στις εξέδρες μέχρι τα τελευταία λεπτά.

Το γκολ του Καμαρά, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό, με τον ΟΦΗ να προσπαθεί στην επανάληψη να φέρει σε ισορροπία το σκορ, όμως τελικά δεν τα κατάφερε και οι ''ερυθρόλευκοι'' επικράτησαν με 0-1.

Μετά το τέλος κυριάρχησε η απογοήτευση των παικτών του ΟΦΗ για την προσπάθεια, και η ένταση μεταξύ Σεμέντο και Φερέιρα