Στον τελικό ο ΠΟΑ!

17:26 | 11/03/2020

Οι Ατσαλενιώτες νίκησαν 4-1 τον Ρωμανό και θέλουν να υπερασπιστούν τα κεκτημένα τους.

Ο ΠΟΑ είχε κερδίσει και το πρώτο ματς με 1-2, ωστόσο «σφράγισε» με νέα επικράτηση στον επαναληπτικό ημιτελικό την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Ο σύλλογος του προσφυγικού προαστίου θέλει να διατηρήσει τα «ηνία» στη διοργάνωση και θ’ αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Γιούχτας-ΠΑΝΟΜ.

Η ομάδα της Ελιάς μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 8’ άνοιξε το σκορ με προβολή του Ανυφαντάκη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σεραφειμίδη.

Στο 28’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Πετράκη και δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με μακρινή εκτέλεση φάουλ του Λέκκα.

Οι «πράσινοι» κατάφεραν να προηγηθούν με τον Αμαραντίδη στο 57’ και τρία λεπτά αργότερα ο Νικόλι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Στο 84’ ο Αμαραντίδης διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για τον ΠΟΑ.