Superleague 2: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

17:32 | 14/11/2021

Δείτε πως έχουν διαμορφωθεί οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους της Superleague 2

Ο Εργοτέλης έκανε την πρώτη του νίκη ενώ Χανιά και Ηρόδοτος έμειναν στο 0-0, στα δύο κρητικά ντέρμπι της αγωνιστικής.

Στα υπόλοιπά ματς, η ΑΕΛ πήρε το ντέρμπι με τον Απόλλωνα Λάρισας καθώς επικράτησε με 2-0 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα. Ο Διαγόρας σταμάτησε τον Λεβαδειακό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1. Η ΑΕΚ Β' επικράτησε με 2-0 του Παναθηναϊκου Β' στην Λεωφόρο, επίσης ο Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος για δεύτερο σερί παιχνίδι, κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Η ομάδα της Μαγνησίας πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Κουντουριώτη στο 2ο λεπτό, με τον "Γηραιό" να ισοφαρίζει με τον Παπαστεριανό στο 52ο λεπτό. Στα άλλα ματς, ο Αλμωπός Αριδαίας πήρε το πρώτο του τρίποντο, καθώς νίκησε τον Απόλλωνα Πόντου με 2-0, ενώ ο Θεσπρωτός νίκησε τον Πιερικό με 1-0.

Στον δεύτερο όμιλο, ο Λεβαδειακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Διαγόρα στη Ρόδο. Το αποτέλεσμα κρίθηκε σε τρία λεπτά. Αρχικά ο Κουϊρουκίδης έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη, με τους Βοιτωούς να ισοφαρίζουν με τον Νίκα στο 50ο λεπτό.

• Ρεπό: Ξάνθη

Η επόμενη αγωνιστική (3η-21/11) Απόλλων Πόντου - Νίκη Βόλου Ηρακλής - ΠΑΟΚ Β’ Αναγέννηση Καρδίτσας - Αλμωπός Αριδαίας Ολυμπιακός Β’ - ΑΕΛ Πανσερραίκός - Τρίκαλα Πιερικός - Καβάλα Βέροια - Ολυμπιακός Βόλου Ξάνθη - Θεσπρωτός