Συγκλονιστικός ο Άρης, αλλά λύγισε στην παράταση

00:17 | 16/08/2019

Μετά από ένα φοβερό ματς, ο Άρης δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή κόντρα στη Μόλντε και το 3-1 έφερε τον πρόωρο ευρωπαϊκό αποκλεισμό.

Οι Θεσσαλονικείς υποδέχθηκαν τη Μόλντε στη ρεβάνς του 0-3 για το Europa League και με τα γκολ των Ματίγια και Δεληζήση στο 25' και 37' πλησίασαν την ανατροπή. Στο 84' ο Ντιγκινί με κεφαλιά ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.

Το ματς πήγε στην ημίωρη παράταση, με τους Θεσσαλονικείς να έχουν το μομέντουμ, αλλά τη Μόλντε να σοκάρει το Βικελίδης με το γκολ του Μπολί στο 105. Πλέον, η ελληνική ομάδα ήθελε δύο γκολ για την πρόκριση, αλλά είχε μόλις 15 λεπτά για να το καταφέρει. Έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να μπει ξανά στη διεκδίκηση της πρόκρισης, αλλά το 3-1 δεν άλλαξε.