Συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε η Αταλάντα!

16:33 | 04/10/2020

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από τη νίκη με 5-2 επί της Κάλιαρι

Το συγκρότημα του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι επικράτησε 5-2 της Κάλιαρι, στην επιστροφή της στη φυσική της έδρα, το «Ατλέτι Ατζούρι Ντ΄Ιτάλια». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μουριέλ, στο 24΄ισοφάρισε με κεφαλιά ο Γοδίν, στο ντεμπούτο του με την ομάδα της Σαρδηνίας, αλλά η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση. Τρία γκολ μέσα σε 13 λεπτά, με Γκόμες (29΄), Πάσαλιτς (37΄) και Ζαπάτα (42΄).

Μείωσε προσωρινά με τον Ζοάο Πέντρο η Κάλιαρι, μετά την ασίστ από τον Μπάμπη Λυκογιάννη στο 52ο λεπτό, για να γράψει το τελικό 5-2, ο Σαμ Λάμερς, το πρώτο του με τη φανέλα των «μπεργκαμάσκι». Πέντε διαφορετικοί σκόρερ για την Αταλάντα, που για πρώτη φορά στην ιστορία της ξεκινάει με 3 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.