Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο ΠΟΑ, αλλά πήρε σπουδαία νίκη!

18:58 | 03/06/2023

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Πίτσου που... έβγαλε τάσεις αυτοκτονίας.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στο Ατσαλένιο ο ΠΟΑ επικράτησε δίκαια με 4-2 του Απόλλωνα Πόντου που απείλησε, αλλά δεν έκανε ζημιά στους «πράσινους».

Η ομάδα του Πίτσου προηγήθηκε 3-0 με τα γκολ των Κεφαλούκου, Καϊμακαμούδη και Παπασπύρου, αλλά οι φιλοξενούμενοι με δύο τέρματα μέσα σε 5 λεπτά μείωσαν 3-2 και έδωσαν νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Στο 85ο λεπτό ο Γιάννης Γιακουμάκης έβαλε τα πράγματα στη... θέση τους και σκόραρε διαμορφώνοτας το 4-2 για την ομάδα του ΠΟΑ.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΟΑ είναι στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +1 από το δεύτερο Χαϊδάρι.