Τα τρίποντα έδωσαν τη λύση...

SMS
19:30 | 14/10/2018

Δεκατέσσερα εύστοχα τρίποντα σημείωσαν στον αγώνα με την Καλλιθέα Ρόδου, οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη

O ΟΦΗ συνάντησε δυσκολίες, για ένα ημίχρονο, στην πρεμιέρα της Γ' Εθνικής. Η νεοφώτιστη Καλλιθέα Ρόδου ήταν εύστοχη για 20 λεπτά, προσπάθησε να κρατήσει χαμηλά στο σκορ και το κατάφερε κατά την διάρκεαι του α' ημιχρόνου. Άλλωστε, αυτό αποτυπώνεται από το 38-36.

Όμως, στην επανάληψη, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη μπήκε πολύ δυνατά και με όπλο το μακρινό σουτ και την άμυνα, σημείωσε 28! πόντους στην γ' περίοδο και έκανε τα πράγματα πιο εύκολα. Χαρακτηριστικό ότι οι παίκτες του ΟΦΗ σημείωσαν συνολικά 14 τρίποντα (52 πόντους) από 6 διαφορετικούς παίκτες, με τον Καρλάφτη να έχει το... απόλυτο (4/4), τον Τσερκιτζόγλου να σημειώνει 3, και τους Πετράκη - Καραλή από 2.

Κάπως έτσι, ήρθε το τελικό 83-53, με τους γηπεδούχους να πατάνε... φρένο στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα, και να κοιτούν πλέον το επόμενο παιχνίδι απέναντι στον Λόκρο Αταλάντης.