Θρίαμβος... στο τέλος για τον Άρη

Ο Αρης απέκτησε καθαρό προβάδισμα πρόκρισης κερδίζοντας 3-0 τη Νίκη Βόλου στο Κλεάνθης Βικελίδης, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις που του δίνουν σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τη ρεβάνς στο Πανθεσσαλικό!

Χάρη σε δύο γκολ του Βλάντιμιρ Νταρίντα (61', 90'+3') κι ένα του Σάπι Σουλεϊμάνοφ (90'+6'), ο Άρης επικράτησε με 3-0 της Νίκης Βόλου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», εξασφαλίζοντας ουσιαστικά από σήμερα το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι Θεσσαλοί κράτησαν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα μέχρι τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης χάρη στην εντυπωσιακή εμφάνιση του Θανάση Γκαραβέλη, ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής και το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας στην ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου που αγωνίζεται σε χαμηλότερη κατηγορία.