Τι έγινε το Σ/Κ στα παρκέ της Κρήτης
Η ομάδα του Εργοτέλη παραμένει αήττητη μετά από 8 αγωνιστικές στην ΕΚΑΣΚ - αποτελέσματα, βαθμολογία και φύλλα αγώνα
Δείτε το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής
- Αναγέννηση-ΟΑΧ 71-58
- Μεσσαρά-Ανδρογέας 58-44
- Ιεράπετρα-Εργοτέλης 69-79
- Κυδων-Πεδιάδα 72-55
- Δειλινό-Τηγανίτης 20-0
- Ηράκλειο-Ακ. Ρεθύμνου 66-62
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 ματς):
- Εργοτέλης 16 8-0 626-395
- Ηράκλειο 15 7-1 600-453
- Ηρόδοτος 12 5-2 435-367
- ΟΑΧ 12 5-2 467-399
- Κύδων 12 4-4 459-445
- Δειλινό 11 4-4 (-1) 440-419
- Ανδρογέας 11 3-5 410-428
- Μεσσαρά 11 4-3 364-415
- Ακαδημία Ρεθύμνου 9 2-5 382-397
- Τηγανίτης 8 2-4 292-420
- ΑΟΚ Ιεράπετρας 8 2-4* 396-440
- Αναγέννηση 7 1-5* 291-347
- Πεδιάδα 7 0-7 300-438
*έχουν ματς λιγότερο
Τα φυλλα αγώνα:
ΚΥΔΩΝ-ΠΕΔΙΑΔΑ 72-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-13, 41-26, 53-42, 72-55
Κύδων (Ηλιάκης): Μαγγελάκης, Καφαντάρης, Λουκάκης 6, Γεγιτσίδης, Κατσούλης, Λυρώνης 20 (6), Κουτουλάκης 19 (5), Λυσικάτος 3 (1), Τζιόλας 17 (3), Σφήκας 6, Χατζάκης, Δήμας.
Πεδιάδα (Μαυρόπουλος): Βλάχος 5 (1), Παπαδοκωνσταντάκης 1, Ρουκουνάκης, Ανυφαντάκης 4, Ασπετάκης, Αλμπαντάκης 17 (2), Μακρής, Μαστοράκης 2, Εικοσιπεντάκης, Τσαφαντάκης 15 (2), Καμπουράκης 2, Καπετανάκης 9.
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 58-44
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 12-13, 24-16, 09-05
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ (Δαριβιανάκης): Δαριβιανάκης Εμμ 8, Μακράκης 5, Βασιλείου 8 (2) Κατσαπρακάκης 19 (6), Τσικριτσάκης 2, Δαριβιανάκης Γ, Στεφανουδακης 7, Χαραλαμπάκης Ι. 9 (1), Χαραλαμπάκης Ν.
ΓΑΣ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Δημητριάδης): Μεταξωτός 9, Καραγιαννάκης 5 (1), Μπουράντας 15 (4) Παγωνίδης, Λυριτζάκης, Ντόκους 8 (2), Πούλιος 2, Νταής 2, Γκέκα 3, Πούλιος.
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 69-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-26, 19-22, 14-16, 13-15
ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης): Βασιλειάδης 18 (2), Μαλλιαρης 15 (2), Πλακογιαννάκης Ε. 8, Καραλάκης 12 (3), Κοροβέσης 4, Σταυρακάκης 2, Μαντελος 8, Χατζηιωαννίδης 2, Πλακογιαννάκης Α., Γιακουμάκης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Σταράκης 11 (1), Γουμενάκης 15 (1), Μαϊστρέλης 14 (3), Βερτούδος 5, Χλιαράς, Δαπουλάκης 1, Καραπάνος, Χριστοδούλου 2, Πυργιώτης 4, Σπηλιώπουλος 4, Καραλής 23 (2).
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 66-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 17-14, 18-13, 19-21, 12-14
Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Καλαιτζάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 8 (2), Μαρής 7 (1), Στεβοβιτς 7, Ρωσσίδης 4, Σκανδαλάκης 6 (2), Μητρόπαπας 11, Καλατζής 9 (1), Μηλαθιανάκης 9 (1), Πετράκης 5 (1).
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παπαδογιαννάκης): Φουντουραδάκης, Ζαμπετάκης, Σκανδάλης 5 (1), Σαρειδάκης 24 (3), Τσικριτέας-Μελιάδης 3 (1), Δουλγεράκης 5, Τερζάκης 4, Κοροβέσης 11 (2), Ιερωνυμάκης 10.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΟΑΧ 71-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 14-11, 22-19, 15-13
Αναγέννηση (Παπαδάκης): Μαυρίκος 7, Ντιντάκης, Δ. Σταθάκης, Σάντια 3, Καλογεράκης 18 (3), Θ. Σταθάκης 6, Δράγαζης 14 (4), Κουτσουράδης 3 (1), Μπελεφάντης 18 (2), Ζωγραφάκης 2, Αλετράς, Μορφιαδάκης.
ΟΑ Χανίων (Κατσιάνος): Αναγνώστου 4, Σαράντης 17 (1), Θεριάκης, Παπαμαστοράκης 11, Λυβιάκης 2, Χιωτάκης, Κοπίλης, Κουτσαβδής 5, Μήλας 2, Πρωτοπαπαδάκης, Παπαδάκης 7 (1), Κοντογιάννης 10.
Επόμενη αγωνιστική (9η, 7/12):
- ΟΑΧ-Μεσσαρά
- Ανδρογέας-Ιεράπετρα
- Εργοτέλης-Ηρόδοτος
- Πεδιάδα-Αναγέννηση
- Τηγανίτης-Κυδων
- Ακ. Ρεθυμνου-Δειλινό
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
Συνεχίζει ακάθεκτος ο Εργοτέλης - τα αποτελέσματα του Σαββάτου