Το... σήκωσε το Cosmos Sport

12:27 | 14/06/2018

Η ομάδα του Cosmos Sport επικράτησαν των Παλαιμάχων του ΟΦΗ με 68-62 στον τελικό του Εργασιακού

Έπειτα από ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, η ομάδα του Cosmos Sport κέρδισε στον τελικό τους Παλαίμαχους του ΟΦΗ με 68-62 και κατέκτησε το 7ο εργασιακό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης του Δήμου Ηρακλείου. O Καρτερής με 19 πόντους ξεχώρισε από τους νικητές ενώ ο Δοκιμάκης με 22 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους παλαίμαχους.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΟΦΗ (Μπαντάς) Γωνιωτάκης  2, Δοκιμάκης 22, 2τρ, Δελατόλας 16, Επταμηνιτάκης, Βαρδαβάς,   Χναράς  6 ,Μαυρόπουλος 8, , Χαλαμπαλάκης, Μαρής  8, Τσαγκαράκης.

COSMOS SPORT(Πετράκης) Βαλούρδος, Τσικνάκης Μ,Χαριτάκης 4,Τσικνάκης Κ 4,Τζάνης 8,Σηφάκης 4,Καρτερής  19,Μουδάτσος 14,Μανουσάκης ,Βαλαμούτσουνος 15,

Πριν την έναρξη  του τελικού απονεμήθηκαν  αναμνηστικές πλακέτες  σ όλες τις συμμετέχουσες ομάδες ,  κύπελλο και μετάλλια  στους νικητές της Β΄ κατηγορίας ( Γ.Ν ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ) και Γ΄ κατηγορίας ( KRETA GAS )  και μετάλλια στις δεύτερες και τρίτες ομάδες,  τις απονομές έκαναν  ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου και  Πρόεδρος επιτροπής αθλητισμού ΔΟΠΑΦΜΑΗ  Βαρδαβάς  Κωνσταντίνος , ο πρόεδρος του ΔΟΠΑΦΜΑΗ και δημοτικός σύμβουλος  κ. Βουρεξάκης Γιώργος, και το μέλος της οργανωτική επιτροπής και δημοτικός σύμβουλος  κ. Ανδρεαδάκης  Νεκτάριος.