Τρομερός ο Γιούχτας, ξεκίνημα με μεγάλο διπλό!

16:58 | 24/03/2024

Οι «πράσινοι» πέρασαν από την έδρα της Παναχαϊκής (0-1) στην πρεμιέρα των πλέι άουτ!

Ο Γιούχτας είχε την τύχη να προηγηθεί στην πρώτη του καλή δημιουργία επιιετικά, με τον Μπρους, μετά από αντεπίθεση, να σκοράρει στο 31ο λεπτό για το 0-1. Μάλιστα, λίγα λεπτά μετά ο Γιούχτας έχασε τεράστια ευκαιρία για το 0-2 σε σουτ του Νοικοκυράκη το οποίο έδιωξε ο Κολοβούρης.

Στο δεύτερο μέρος ήταν αναμενόμενη η πίεση που θα ασκούσε η Παναχαϊκή, πάντως η ομάδα των Αχαρνών ήταν αυτή που βρέθηκε ξανά κοντά στο γκολ με τον Νοικοκυράκη να χάνει μοναδική ευκαιρία σε τετ α τετ.

Με την πάροδο του χρόνου η Παναχαϊκή πίεσε ψάχνοντας την ισοφάριση, δημιούργησε φάσεις και στο 84 έφτασε πολύ κοντά στο 1-1. Συγκεκριμένα, ο Ζέκχοφ έκανε τη σέντρα, η μπάλα έσκασε στο χορτάρι και κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Πρινιωτάκη.

Η ασφυκτική πίεση συνεχίστηκε μέχρι το φινάλε με την Κρητική ομάδα να περνάει δύσκολες στιγμές, αλλά να αντέχει και να κρατάει το τεράστιο διπλό σε μία δύσκολη έδρα, στην πρεμιέρα των πλέι άουτ στη δεύτερη κατηγορία!