​«Προπόνηση» για την Μπάγερν

Μία γερή προπόνηση ενόψει της αναμέτρησης με την Ντιναμό Κιέβου, την προσεχή Τετάρτη (29/09) για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, έκανε η Μπάγερν Μονάχου.

22:55 | 24/09/2021

Κούμαν: Δεν του έφταναν όλα τ' άλλα, έφαγε και «καμπάνα» δύο αγωνιστικών

Η πίεση που αισθάνεται ο Ρόναλντ Κούμαν στον πάγκο της Μπαρτσελόνα μετά την κάκιστη εκκίνηση των «μπλαουγκράνα» στη σεζόν, αλλά και τα σενάρια περί αντικατάστασής του, αποτυπώθηκε και στο τελευταίο ματς με την Κάντιθ (23/09), όπου ο Ολλανδός τεχνικός αποβλήθηκε από τον διαιτητή λόγω διαμαρτυριών στις καθυστερήσεις του αγώνα.

20:02 | 24/09/2021

Ο Μουρίνιο ισοφάρισε το ρεκόρ του Αλέγκρι

Ο Ζοσέ Μουρίνιο έφτασε τα 41 εντός έδρας παιχνίδια αήττητος στη Serie A από την θητεία του στην Ίντερ και στην Ρόμα, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, ο οποίος την περίοδο 2015-17 είχε 41 εντός έδρας παιχνίδια αήττητος με την Γιουβέντους.

22:08 | 23/09/2021

«Τρένο» η Νάπολι!

Η παράδοση που έχει η Νάπολι απέναντι στη Σαμπντόρια συνεχίστηκε και σήμερα (23/09), με τους «παρτενοπέι» να περνούν με το εμφατικό 4-0 από το «Λουΐτζι Φεράρις» και να συμπληρώνουν σε 21 συνεχόμενα ματς απέναντι στους Γενοβέζους, 17 νίκες, 3 ισοπαλίες, ενώ έχουν μόλις μία ήττα, το Σεπτέμβριο του 2018 με 3-0 εκτός έδρας.