Αυτά ΔΕΝ χάνονται!

22:47 | 18/02/2019

Ο ΟΦΗ έβγαλε τα μάτια του κόντρα στη Λαμία με ευκαιρίες που δεν χάνονται! Δείτε το video και θα καταλάβετε.

Το ρολόι γράφει «39ο λεπτό». Ο ΟΦΗ έχει ήδη τέσσερις κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί επί της Λαμίας και βρίσκεται στην επίθεση. Ο Φερέιρα κάνει την κούρσα από τα αριστερά, παίρνει πάνω του την άμυνα των φιλοξενούμενων και πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον αμαρκάριστο Βαζ. Αυτός μόνος απέναντι στο ΑΔΕΙΟ τέρμα κάνει ένα άψυχο πλασέ, τόσο αδύναμο που ο γκολκίπερ της Λαμίας πρόλαβε να γυρίσει στη θέση του και να μπλοκάρει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή.

Είναι η πιο κλασική ευκαιρία του ΟΦΗ στο πρώτο μέρος. Πριν από την κατάρρευση που ήρθε στο β' ημίχρονο για να γραφτεί το 1-3. Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι η κρητική ομάδα «έβγαλε τα μάτια της» με τα ίδια της τα χέρια.

Δείτε στο video τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης και θα διαπιστώσετε για την «αυτοκτονία» των γηπεδούχων, σε ένα ματς που θα μπορούσαν να «καθαρίσουν» από το πρώτο ημίχρονο.

ΟΦΗ-Λαμία 1-3: Εφιάλτης...

Χάβος: «Θα μπορούσε να είναι 2-0...»