Διπλό με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο

19:03 | 25/02/2024

Έβγαλε αντίδραση ο Δικέφαλος του Βορρά.

Με μεγάλη ανατροπή στα τελευταία 20 λεπτά, ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-1 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για την 24η αγωνιστική της Super League και διατηρήθηκε στο -1 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.

Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 5΄ με τον Χατζηθεοδωρίδη και μέχρι το 71ο λεπτό έβαλαν δύσκολα στο «Δικέφαλο» του Βορρά. Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς όχι μόνο ισοφάρισαν στο 72΄ με τον Σάστρε (η μπάλα βρήκε στον Τορεχόν κι άλλαξε πορεία), αλλά έφτασαν στην ολική ανατροπή του σκηνικού με την «χρυσή» αλλαγή του Ραζβάν Λουτσέσκου, Αντριγια Ζίβκοβιτς, στο 73΄ (πέρασε αλλαγή στο 63΄ αντί του Μουργκ). Στο 90΄ ο Κωνσταντέλιας «υπέγραψε» το «διπλό» των φιλοξενούμενων.