Έχασε, αλλά έκανε ρεκόρ ο ΟΦΗ

SMS
09:29 | 04/11/2019

Μπορεί ο ΟΦΗ να γνώρισε τελικά την ήττα στη Λάρισα με 3-2, ωστόσο κατάφερε να κάνει ένα δικό του ρεκόρ στην ιστορία της Α' Εθνικής/Super League.

Συγκεκριμένα, πέτυχε σε εκτός έδρας αγώνα δύο γκολ στα πρώτα επτά λεπτά (4' Σεμέντο, 7' Τσιλιανίδης). Έκανε τον ταχύτερο αιφνιδιασμό στην ιστορία του, αλλά δεν το εκμεταλλεύθηκε.

Κατέρριψε το ρεκόρ που είχε κάνει στις 20 Δεκεμβρίου 1987, όταν στο "Σπύρος Λούης" είχε πετύχει δύο γκολ στον Παναθηναϊκό στα πρώτα οκτώ λεπτά (2', 8' Σαμαράς). Τότε ο αιφνιδιασμός είχε συνδυαστεί με μια μεγάλη νίκη με 5-2, ενώ τώρα ηττήθηκε από την ΑΕΛ με 3-2.