Η βαθμολογία μετά τα παιχνίδια του Σαββάτου

21:56 | 07/12/2019

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 του Παναιτωλικού, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πήραν τους τρεις βαθμούς

Εύκολα ή δύσκολα Ολυμπιακός, ΑΕΚ καιΠΑΟΚ επικράτησαν στα αποψινά τους παιχνίδια και συνέχισαν με νίκες.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι στο Αγρίνιο, ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό προκειμένου να θέσει τις βάσεις της νίκης επί του Παναιτωλικού, στο Αγρίνιο. Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν με 3-0 των γηπεδούχων, με το τελικό σκορ να έχει διαμορφωθεί από τα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης και έκλεισαν τον πρώτο γύρο στην κορυφή του πρωταθλήματος, ισόβαθμοι του ΠΑΟΚ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ποντένσε, όταν ύστερα από την εξαιρετική συνεργασία Μασούρα, Γκιγιέρμε κι Ελ Αραμπί ο Μαροκινός βρήκε τον Πορτογάλο στην περιοχή κι εκείνος πλάσαρε τον Κνετ για το 0-1. Με τον Ολυμπιακό να κυριαρχεί αλλά να απειλείται στο 33΄, όταν ο Αριγίμπι με ωραία προσπάθεια και τεχνικό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σα, οι «ερυθρόλευκοι» διπλασίασαν στο 41΄