Ηττα για τα Χανιά, «πέταξε» το όνειρο της ανόδου

19:03 | 21/04/2024

Πραγματοποιώντας την χειρότερη εμφάνιση τους στα play offs, τα Χανιά εμφανίστηκαν κατώτερα των περιστάσεων και μετά την ήττα από τον Ιωνικό ξεχνούν κάθε ελπίδα ανόδου στην Super League 1.

Τα Χανιά με μια εμφάνιση που πραγματικά είναι η χειρότερη σε όλη την σειρά των play offs, συνέχισε να παρουσιάζει τάσεις αυτοχειρίας που έχει δείξει από το ξεκίνημα αυτής της διαδικασίας και δεν μπόρεσαν ποτέ να εμφανιστούν πειστικά κόντρα στον Ιωνικό ότι μπορούν να διεκδικήσουν τους τρεις βαθμούς της ανόδου. Πλέον, μετά την ήττα από τον Ιωνικό τα Χανιά διατηρούν ελάχιστες έως μηδαμινές ελπίδες για την κατάκτηση της ανόδου που οδεύει προς το “Ελ Πάσο” και την Καλλιθέα.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα στα Χανιά σημειώθηκε στα πρώτα λεπτά του β' μέρους. Στο 49ο λεπτό ο Οικονομίδης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή των Χανίων, η μπάλα κόντραρε και πήρε ύψος με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 για τον Ιωνικό.