Ιδανικό ντεμπούτο για Σάλιακα στη Γερμανία

SMS
16:28 | 16/07/2022

Ο Ηρακλειώτης μπακ αγωνίστηκε 80 λεπτά στη νίκη της Σεντ Πάουλι επί της Νυρεμβέργης (3-2)

Tην πρώτη της νίκη στην πρεμιέρα της Bundesliga II πανηγυρίζει εδώ και μερικά λεπτά η Σεντ Πάουλι. Η γηπεδούχους επικράτησε με 3-2 της Νυρεμβέργης σε ένα ματς όπου προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο, στην επανάληψη μείωσαν οι φιλοξενούμενοι, όμως δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

Μάλιστα, στην αναμέτρηση αγωνίστηκε βασικός και ο Ηρακλειώτης αμυντικός, πρώην του ΠΑΣ Γιάννινα, Μανώλης Σάλιακας. Ο Έλληνας μπακ αγωνίστηκε για 80 λεπτά προτού αντικατασταθεί από τον Ζαντέρ, ξεκινώντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο την θητεία του στην ομάδα της Γερμανίας.