18:26 | 15/12/2018

Ενημερωθείτε ζωντανά από το Capitano.gr για την εξέλιξη του εκτός έδρας παιχνιδιού του ΟΦΗ με τον Αστέρα Τρίπολης.

*Τέλος του αγώνα.

*Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

*91': Ο Βαλιέντε στη θέση του Μανιά.

*90': Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Κυριακίδη

*87': ΓΚΟΛ 2-1 Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε ενστικτωδώς και ο Τόνσο πήρε το "ριμπάουντ" σημείωσε το 2-1.

*82': Έξω ο Καλτσάς, μέσα ο Τσιλιανίδης για τον Αστέρα.

*81: Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Από ωραία ενέργεια του Ντίνα, ο Νέιρα σούταρε, όμως ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε και το σουτ του Ποτουρίδη πέρασε άουτ.

*73': Ο Ντίνας στη θέση του Παπαστεριανού.

*69': Ο Στρέζος μπλόκαρε το γυριστό του Πασαλίδη.

*65': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δουβίκας στη θέση του Φερνάντεθ.

*63': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Σασί να δίνει τη θέση του στον Νέιρα.

* 62': ΓΚΟΛ 1-1 Σε φάση διαρκείας ο Τόνσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγινε το 1-1.

* Ο Αστέρας έχει... ανεβάσει στροφές στα τελευταία λεπτά.

*49': Και άλλη μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Κοροβέση.

*48': Ο Πλατέλλας σέντραρε, η μπάλα κόντραρε και ο Βουό έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*39': Το σουτ του Φερνάντεθ μπλόκαρε εύκολα ο Στρέζος.

*Ο ΟΦΗ διαχειρίζεται σωστά το υπέρ του προβάδισμα και δεν απειλείται καθόλου.

*27': ΓΚΟΟΛ 0-1 Υπέροχο φάουλ του Δεληγιαννίδη και ο ΟΦΗ παίρνει το προβάδισμα.

*Ο ΟΦΗ έχει ισορροπήσει το ματς και προσπαθεί να φανεί απειλητικός στην επίθεση.

*17': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, όμως ο Στρέζος απέκρουσε το πλασέ του Φερνάντεθ.

*14': Το σουτ του Τόνσο δεν ανησυχεί τον Στρέζο.

*12: Το μονοκόμματο του Βουό ήταν πολύ άστοχο.

*Σε 6 αναμετρήσεις στην Τρίπολη ο ΟΦΗ έχει 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.

*4': Άστοχο το σουτ του Φερνάντεθ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Την αναμέτρηση θα «σφυρίξει» ο Φωτιάδης από την Ένωση της Καστοριάς. Βοηθοί θα είναι οι Μπαλτάς (Αχαΐας), Κόλλιας (Ηπείρου) και τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Τάσσης (Ηπείρου).

*Έντονη είναι η βροχόπτωση στην Τρίπολη λίγο πριν τη σέντρα.

*Ο Νίκος Παπαδόπουλος "έκοψε" από τη 18άδα τους Οικονόμου και Κομεσίδη.

*Υπάρχουν... οιωνοί που μπορούν να κάνουν τον ΟΦΗ να αισιοδοξεί στο σημερινό ματς.

*Ο ΟΦΗ έχει δύσκολο έργο, καθώς βρίσκει τον Αστέρα στα... καλύτερα του. Έχει μείνει, δηλαδή, αήττητος και χωρίς να δεχτεί γκολ στα τελευταία 4 ματς, ενώ με τον Γιώργο Παράσχο στον πάγκο του έχει 3 νίκες σε ισάριθμα ματς. Παρόλα αυτά, το σύνολο του Παπαδόπουλου θέλει το "τρίποντο".

*Αρκετοί φίλοι του ΟΦΗ θα δώσουν το "παρών" στο "Θ. Κολοκοτρώνης". Ο κόσμος, μάλιστα, πήγε στο ξενοδοχείο και αποθέωσε την αποστολή κατά την αναχώρηση της για το γήπεδο.

*Ο Στρέζος θα υπερασπιστεί την εστία των Κρητικών και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης και Κοροβέσης. Οι Μεγιάδο και Παπαστεριανός θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και μπροστά του, σε πιο ελεύθερο ρόλο, θα κινείται ο Πλατέλλας. Στις πλευρές της επίθεσης θα παίξουν οι Κυριακίδης και Σασί και στην κορυφή ο Βουό.

* Στην Τρίπολη βρίσκεται ο πρόεδρος του ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης, όπως, επίσης, και οι Γιώργος Σαμαράς, Ηλίας Πουρσανίδης, Γιάννης Σαμαράς, Βασίλης Παπαδάκης και Λεωνίδας Παπαβασιλάκης.

* Η ενδεκάδα του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς, Καλτσάς, Φερνάντεθ.

*Ο Όμιλος έχει δύσκολο έργο τη 14η αγωνιστική κόντρα στους Αρκάδες, όμως στόχος του είναι το πρώτο "διπλό" στη Super League.

*Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Παπαστεριανός Πλατέλλας, Κυριακίδης, Σάσι, Βουό

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Αστέρα στην Τρίπολη.