LIVE: Εργοτέλης-Κέρκυρα 1-2 (Τελικό)

14:44 | 08/12/2018

Ενημερωθείτε live από το Capitano.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης του Εργοτέλη με την Κέρκυρα.

ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης - Κέρκυρα 1-2

94' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη - εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Κοζορώνη, ο Κουτζιαβασίλης κρατάει το 1-2.

93' - Κεφαλιά του Μπρους, δεν απείλησε σοβαρά

93' - Κόρνερ για τον Εργοτέλη, έπειτα από προσπάθεια του Γιακούμπου

*Δεν απειλεί ο Εργοτέλης, παραμένει το 1-2

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' - Πρώτη κεφαλιά του Μπάτζιου, δεν μπορεί σε πρώτο χρόνο ο Έφορντ, η μπάλα περνάει εκτός

88' - Ανεκμετάλλευτες οι δύο μεγάλες μπαλιές του Κοζορώνη, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι

87' - Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα, εκτός ο Κόντος, μέσα ο Βέρτζος

84' - Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Κοζορώνη, σε κόρνερ ο Σπίνουλας

82' - Μακρινό σουτ του Κόντου, η μπάλα πολύ έξω

80' - Εκτός ο Λινάρδος, εντός των τεσσάρων γραμμών ο Νίκιτς, δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα

77' - Ξεκίνησε το παιχνίδι, νευρικός ο Εργοτέλης μετά το 1-2

74' - Διακοπή στο ματς

74' - Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, εκτός ο Μαζουλουξής και στη θέση του ο Γιακούμπου

73' - Προσπάθησε να απαντήσει άμεσα ο Εργοτέλης όμως το σουτ του Ιατρούδη από πλεονεκτική θέση ήταν πολύ αδύναμο

*Αντεπίθεση της Κέρκυρας (ξανά από τα αριστερά), ο Κόντος έδωσε στον Λινάρδο και αυτός με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-2

71' - ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα

70' - Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, Σιατραβάνης εκτός - Βίλα εντός

70' - Άστοχο σουτ του Έφορντ

69' - Πιέζει ο Εργοτέλης, έχει την κατοχή και προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις για γκολ

65' - Προσπάθεια από τα δεξιά του Κουατένγκ, η μπάλα κόρνερ

63' - Ξαφνικό σουτ του Λινάρδου, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο του Καλογεράκη

ΣΧΟΛΙΟ: Το γκολ έχει δώσει ενέργεια στους παίκτες του Νίκκι Παπαβασιλείου οι οποίοι προσπαθούν να παίξουν ν παίξουν περισσότερο επιθετικά

Πολύ όμορφη προσπάθεια από τον Εργοτέλη, με δύο κάθετες (μια του Μπρους, μια του Ιατρούδη), ο Έφορντ βρέθηκε απέναντι στον Κουτσαβασίλη, πλάσαρε ιδανικά από τα δεξιά, διαμορφώνοντας το 1-1

59' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

58' - Κουατένγκ αντί Λαμπάκη, δεύτερη αλλαγή ο Εργοτέλης

58 - Δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Έφορντ, έχασε την ευκαιρία να απειλήσει

53' - Κεφαλιά ο Ιατρούδης, εύκολα στα χέρια του Κουτζαβασίλη

53' - Κίτρινη κάρτα ο Λινάρδος

*Σέντρα από τα αριστερά του Κούρου, ο Λινάρδος ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Καλογεράκη

51' - ΓΚΟΛ η Κέρκυρα με την κεφαλιά του Λινάρδου

*O Καλογεράκης έχει στείλει 4 φορές την μπάλα απ ευθείας άουτ με βολέ!

48' - Προσπάθησαν το ένα - δύο οι παίκτες του Εργοτέλη, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρήκε στον Έφορντ και έφυγε εκτός

ΣΧΟΛΙΟ: Ο Νίκκι Παπαβασιλείου με την αλλαγή αυτή, αλλάζει το σύστημα σε 4-4-2 και τους Ιατρουδη - Έφορντ στην επίθεση

46' - Έναρξη του β' ημιχρόνου

46' - Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Μπουτσάκης αντί Σταθόπουλου

*Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' μέρους

Ημίχρονο: Εργοτέλης - Κέρκυρα 0-0

45+1 - Η καλύτερη στιγμή του Εργοτέλη - όμορφη προσπάθεια από αριστερά από τον Έφορντ, προβολή ο Ιατρούδης, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

45' - Μακρινό σουτ ο Κόντος, άστοχο

43' - Ξεκίνησε ξανά ο αγώνας μετά την μικρή διακοπή

42' - Διακοπή στο ματς, ο Κούρος είναι στο έδαφος από σύγκρουση

40' - Βιάστηκε ο Σταθόπουλος, σούταρε άστοχα

36' - Πρώτη φορά θύμισε... Εργοτέλη η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου, παράλληλη σέντρα του Λαμπάκη, λίγο πιο προωθημένη, πέρασε άουτ

34' - Καλή κίνηση και ωραίο ένα - δύο από τα δεξιά του Τσέλιου με τον Ιατρούδη, κόρνερ για τον Εργοτέλη

30' - Αποτελεσματικό ''stop'' ο Οικονόμου πριν μπει στην περιοχή ο κινητικός Λινάρδος

ΣΧΟΛΙΟ: Στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα, ο Εργοτέλης δεν έχει καταφέρει να ''χτίσει'' φάσεις για γκολ, περισσότερο απειλητική η Κέρκυρα

24' - Κατά μέτωπο επίθεση από τον Σιατραβάνη, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και ο Εργοτέλης απέφυγε τον κίνδυνο

21' - Σκόραρε ο Τουράμ, το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ

*O στόπερ Μαζουλουξής έχει πάρει τη θέση του Γιακούμπου από τα αριστερά, με συνέπεια να μην μπορεί να δημιουργήσει από αυτή την πλευρά ο Εργοτέλης

* H Κέρκυρα έχει την κατοχή, νευρικός ο Εργοτέλης

14' - Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα, από πλάγια το σου του Σιατραβάνη, πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

13' - Επίθεση από δεξιά για την Κέρκυρα, σε κόρνερ ο Μπάτζιος

11' - Η πρώτη καλή επιθετική ενέργεια του Εργοτέλη, κόρνερ για τους γηπεδούχους

10' - Άστοχο σουτ του Σταθόπουλου εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε ο Κουτζαβασίλης

ΣΧΟΛΙΟ: Καλύτερη η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά, δεν απειλεί ο Εργοτέλης ο οποίος έχει κάνει αρκετά αβίαστα λάθη έως τώρα

7' - Σέντρα ο Σιατραβάνης, προ του Τουράμ έκοψε στο 2ο δοκάρι ο Μπάτζιος

6' - Άστοχο πλασέ του Λινάδρου, δεν απειλήθηκε ο Καλογεράκης

4' - Υποψία ευκαιρίας για την Κέρκυρα με την κίνηση του Τουράμ, έκοψε σωστά ο Μαζουλουξής

*Εξαιρετικές συνθήκες στο γήπεδο, ηλιόλουστος ο καιρός στο Ηράκλει

1' - Έναρξη του αγώνα

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άγγελος Αγγελάκης

*Οι αναπληρωματικοί της Κέκρυρας: Αθανασόπουλος, Αναστασίου, Βέρτζος, Nikic, Bruno Da Mota, Γεωργακόπουλος, Vila Emiljan

*Πέρα από τον Γιακούμπου, στον πάγκο για τον Εργοτέλη είναι οι: Κατσιμήτρος, Μπουτσάκης, Καπνίδης, Κουτένγκ, Χατζηδίμπας, Πάτας.