Ηρόδοτος - Εργοτέλης 1-0 (Τελικό)

14:46 | 02/12/2018

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ηροδότου με τον Εργοτέλη, για την 7η αγωνιστική της Football league

*Τέλος αγώνα. Ο Εργοτέλης πήρε τη μεγάλη νίκη.

*94': Δεύτερο δοκάρι στο ματς για τον Εργοτέλη με τον Έφορντ.

*Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

*84': Κλείνει τις αλλαγές ο Εργοτέλης. Ο Σταθόπουλος στη θέση του Τσέλιου.

*83': Το σουτ του Μπρους ήταν άστοχο.

*83': Ο Φουκαράκης αντικαθιστά τον Κασαπάκη στην τρίτη αλλαγή του Ηροδότου.

*Το 0-0 στο Κέρκυρα-ΑΟΧ/Κισσαμικός παραμένει στο 80'.

*76': Δεύτερη κίνηση από τον πάγκο και για για τους γηπεδούχους. Ο Σμυρλής αντικατέστησε τον Κωνσταντινίδη.

*72': Ο Μπουτσάκης έδωσε τη θέση του στον Λαμπάκη, στη δεύτερη αλλαγή του Εργοτέλη.

*71': Ο Καλογεράκης μπλόκαρε το σουτ του Μασάδο.

*65': Πρώτη αλλαγή και για τον Ηρόδοτο, με τον Μάκο να δίνει τη θέση του στον Κανδυλάκη.

*63' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης στη θέση του Κούατενγκ.

*60': Ο Εργοτέλης σκόραρε με τον Μπάτζιο, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

*53': Πρώτη σημαντική στιγμή στο δεύτερο μέρος. Ο Κωνσταντινίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά ο Καλογεράκης απέκρουσε εντυπωσιακά το πλασέ του.

*Χωρίς μεγάλη φάση τα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

*34': Ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, όμως Ιατρούδης και Έφορντ δεν μπόρεσαν να στείλουν από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

*26': Ο Μασάδο έκανε ωραία ατομική ενέργεια, αλλά το σουτ του δεν ανησύχησε τον Καλογεράκη.

*Στο 25' της αναμέτρησης Κέρκυρα και ΑΟΧ/Κισσαμικός είναι στο 0-0.

*19': Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη. Το φάουλ του Κοζορώνη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κασμερίδη.

*6': ΓΚΟΛ 1-0 Στην πρώτη καλή φάση του ντέρμπι ο Ηρόδοτος ανοίγει το σκορ. Το τέρμα των γηπεδούχων σημείωσε ο Γιαλούσης.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Οι γηπεδούχοι θα παίξουν χωρίς τους τραυματίες Κονέ και Μωραΐτη και τον Αυγενικού, ο οποίος έχει υποχρεώσεις με την Εθνική Ενόπλων. Οι φιλοξενούμενοι θ' αγωνιστούν χωρίς τους ανέτοιμους Μπουρσέλη και Ροβίθη.

*Διαιτητής του αγώνα είναι ο Πολυχρόνης (Πιερίας), με βοηθούς του τους Βογιατζή και Στεφανή (Καρδίτσας).

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ηρόδοτος (Αρμάντο Φουτσίνι): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Μπάμπης, Δαμιανάκης, Κασαπάκης, Μάκο, Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Κωσταντινίδης, Μασάδο.

Εργοτέλης: (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Κουατένγκ, Ιατρούδης, Έφορντ.

*Θυμίζουμε ότι ο Εργοτέλης θα αγωνιστεί και την επόμενη αγωνιστική στο γήπεδο του Ηροδότου. Διαβάστε για ποιο λόγο.

*Δείτε πότε συναντήθηκαν οι δύο ομάδες για τελευταία φορά στο γήπεδο της Ν. Αλικαρνασσού