LIVE: Κέρκυρα-ΟΦΗ 0-3 (Τελικό)

14:33 | 19/12/2018

Ενημερωθείτε live από το Capitano.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης Κέρκυρα-ΟΦΗ στο πλαίσιο του Κυπέλλου.

ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα - ΟΦΗ 0-3, εύκολη νίκη για τον ΟΦΗ ο οποίος εκτός από την πρόκριση πήρε και την 1η θέση στον όμιλο

91' - Χαμένη ευκαιρία για τον Νοικοκυράκη στο 91', άστοχο το σουτ του

Όλοι περιμένουν να τελειώσει το ματς...

86'- Ο Βουό σκόραρε και αποχωρεί - στην θέση του ο νεαρός Καλαϊτζάκης

84' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-3 με ωραίο πλασέ του Βουό έπειτα από όμορφη αντεπίθεση του ΟΦΗ - εξαιρετική η ασίστ με το κεφάλι από τον Μιχόγεβιτς

84' - Μεγάλη επέμβαση από τον Σωτηρίου, σουτ ο Γεωργακόπουλος από το ύψος της μικρής περιοχής, εξ επαφής ο γκολκίπερ του ΟΦΗ

81'- Η καλύτερη φάση της Κέρκυρα, κεφαλιά ο Μότα από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρίου

80' - Διπλή αλλαγή, Ντα Σίλβα και Βίλα εκτός, Σιαντραβάνης και Τουράμ μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

75' - Ο Βαγγέλης Νοικοκυράκης αντικαθιστά τον Θανάση Ντίνα

Στο άλλο παιχνίδι, η Νίκη Βόλου προηγείται με 1-0, ο ΟΦΗ δύσκολα θα χάσει την 1η θέση στον όμιλο

71' - Σπίνουλας αντί Σαντραβέλης στην Κέρκυρα.

ΣΧΟΛΙΟ: Έχει πέσει κι άλλο ο ρυθμός στο β' μέρος, ο ΟΦΗ έχει χάσει ευκαιρίες για 3ο τέρμα, μόνο το φάουλ του Μότα ''ανησύχησε'' τον Σωτηρίου

65' - Αλλαγή για ον ΟΦΗ, Κομεσίδης αντί Ποτουρίδη

63' - Δύσκολη επέμβαση από τον Σωτηρίου, μπλόκαρε στο φάουλ του Μότα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

61' - Απίθανη χαμένη ευκαιρία από τον Σασί, ο Κουτσιανικόλης σε μια πάσα πάρε - βάλε, ο Σασί εντελώς μόνος αστόχησε από το ύψος του πέναλτι

57 - Πιέζει ο ΟΦΗ, ωραία προσπάθεια όμως ο Ντίνας καθυστέρησε

56' - Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, ο Βουό προσπάθησε να κρεμάσει τον Αθανασόπουλο, όμως αστόχησε

55' - Φάουλ ο Ντίνας, ο Σάσι δεν πιάνει καλά το σουτ, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ

52' - Η πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη, δυνατό σουτ του Βουό από τα αριστερά, η μπάλα λίγο εκτός από το δεξί δοκάρι του Αθανασόπουλου

49' - Μακρινό σουτ του Μότα, αρκετά εκτός της εστίας του Σωτηρίου

48' - Αδύναμο σουτ από μακριά από τον Αναστασίου, κανένα πρόβλημα για τον Σωτηρίου

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

46' - Ξεκίνησε το β' μέρος!

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Κέρκυρα - ΟΦΗ 0-2

45' - Σέντρα του Κουτσιανικούλη από δεξιά, δεν προλαβαίνει ο Βουό, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος

Την ίδια ώρα, Ξάνθη και Νίκη Βόλου είναι ισόπαλοι (0-0), με τα σκορ που υπάρχουν έως τώρα, ο ΟΦΗ είναι στην 1η θέση

42' - Φωνάζουν για χέρι οι παίκτες του ΟΦΗ, σε προσπάθεια του Βουό, παίζετε δείχνει ο διαιτητής

39' - Κεφαλιά του Βίλα από το πέναλτι, δεν ανησύχησε ο πορτιέρο του ΟΦΗ

38' - Βγαίνει εκτός εστίας ο Σωτηρίου, προλαβαίνει τον Ιγκνάσιο

*Ξανά στο γήπεδο ο Σασί, αφού του προσφέρθηκαν οι απαραίτητες βοήθειες

31'- Αδύναμο σουτ από το ύψος του πέναλτι από τον Σασί, ο οποιος στην πτώση δείχνει ότι τραυματίστηκε στον αγκώνα

ΣΧΟΛΙΟ: Ο ΟΦΗ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, έχει σκοράρει δύο γκολ αρκετά νωρίς ενώ δεν έχει απειληθεί καθόλου

27' - Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, σουτ του Σάσι, απομάκρυνε ο Αθανασόπουλος

*Δείτε εδώ το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ ο ΟΦΗ.

*Γκολ στο 13ο λεπτό: Ο Ντίνας έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά το πλασέ του Κουτσιανικούλη και το διώξιμο του γκολκίπερ της Κέρκυρας και από κοντά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2 για τον ΟΦΗ!

*Αρκετά βαρύς ο αγωνιστικό χώρος, δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών.

*Ουσιαστικά ο ΟΦΗ σκοράρει με έναν από τους λίγους τρόπους που μπορείς να βάλεις γκολ σε τέτοιο γήπεδο.

*Γκολ στο 8ο λεπτό: Ο Κοιλιάρας με πανέμορφο μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ για τον ΟΦΗ!

*Oι δύο ομάδες προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο σε τέτοιο αγωνιστικό χώρο.

*Τραγική η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου. Επικίνδυνη για τη σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

*Όλα έτοιμα για να αρχίσει η αναμέτρηση.

*Δείτε τη διάταξη του ΟΦΗ στο σημερινό παιχνίδι.

Η βαθμολογία του 7ου ομίλου:

1. Ξάνθη 4 (1-0)
2. ΟΦΗ 4 (3-0)
3. Κέρκυρα 3 (1-1)
4. Νίκη Βόλου 0 (0-4)

*Δείτε εδώ φωτογραφίες από την κακή κατάσταση που βρίσκεται ο αγωνιστικός χώρος.

*Διαβάστε εδώ τι χρειάζεται ο ΟΦΗ για να προκριθεί στους 16 της διοργάνωσης.

*Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει στις 15:00 εκτός έδρας την Κέρκυρα στο πλαίσιο της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου.

Κέρκυρα: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Βέρτζος, Γεωργακόπουλος, Αναστασίου, Μιράντα, Θεοδωράκης, Βίλα, Νίκιτς, Ινάσιο, Μίσκου

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μιχόγεβιτς, Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Κοιλιάρας, Νάστος, Οικονόμου, Ντίνας, Σάσι, Κουτσιανικούλης, Βουό