Πέτυχε τρια γκολ και η Κ19 όμως δεν κέρδισε

12:56 | 15/12/2019

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Άρη

Ο ΟΦΗ κέρδισε χθες τον Άρη με 3-1, με την Κ19 της κρητικής ομάδας να πετυχαίνει επίσης τρια τέρματα, όμως δεν κέρδισε. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο της Ελιάς, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Βλαβιάκη, ο οποίος ένα λεπτό αργότερα βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του.

Στο 26’ ο Κουράκης «νίκησε» τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και μείωσε σε 1-2 για τον ΟΦΗ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νοικοκυράκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα μας.

Στο 38’ ο Βλαβιάκης έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Άρη, κάνοντας το 2-3, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Κουράκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Παπαδάκης (72’ Γαϊτάνης), Μακριδάκης, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (72’ Μπέκου), Καλαϊτζάκης (80’ Μπέρκης), Ψαρράς, Νοικοκυράκης, Κουράκης, Παπιομήτογλου (60’ Σκέντζος)