Τα δεδόμενα ενόψει της αποστολής για τον Ολυμπιακό

09:28 | 07/11/2020

Στις 10:00 η τελευταία προπόνηση του ΟΦΗ πριν το κυριακάτικο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό

Ο Γιώργος Σίμος θα ανακοινώσει την αποστολή για το ματς του «Γεντί Κουλέ» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής με τα κουκιά να είναι... μετρημένα, αφού για ακόμα μία φορά έχει να αντιμετωπίσει αρκετές απουσίες. Το σίγουρο είναι ότι σε αυτό το παιχνίδι θα έχει στη διάθεσή του τον Σελίμοβιτς που επιστρέφει μετά την τιμωρία και θα έχει θέση βασικού.

Δείτε εδώ τα πλάνα του προπονητή του Ομίλου για την ενδεκάδα του αγώνα με τον Ολυμπιακό και δείτε εδώ τι έγινε στην προπόνηση της Παρασκευής.

Τα δεδομένα αναφορικά με την ενδεκάδα είναι ότι ο Σελίμοβιτς θα πάρει θέση στην άμυνα αντί του Λυμπεράκη, ενώ βασικός θα είναι ξανά ο Διαμαντής, ενώ όσον αφορά στο σύστημα όλα δείχνουν ότι η κρητική ομάδα θα πάει με 5-4-1 και με ιδιαίτερη προσοχή στο δημιουργικό κομμάτι του Ολυμπιακού, αλλά και στο καλό του δεύτερο ημίχρονο, αφού όλα τα γκολ στο εφετινό πρωτάθλημα τα έχει πετύχει στο δεύτερο 45λεπτο!

ΟΦΗ-Ολυμπιακός: Ένα ξεχωριστό pregame, με rewind και ρετρό ιστορίες

ΟΦΗ - Ολυμπιακός: Όλο το ματς... ένα 45λεπτό!

Μαρτίνς: «Όποιος θέλει πρωτάθλημα πρέπει να περάσει από τον ΟΦΗ»