Bαθμολογική άνοδος για Εργοτέλη και Χανιά - παραμένει χαμηλά ο Ηρόδοτος

17:29 | 23/01/2022

Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον Β' όμιλο της Superleague 2

O Eργοτέλης έκανε το 2/2 στα τελευταία ματς και ανέβηκε στην 7η θέση, ήττα για Επισκοπή και Ηρόδοτο που αμφότερες έμειναν χαμηλά ενώ ο ΟΦΙ πήρε έναν βαθμό στη Ρόδο την ίδια ώρα που τα Χανιά έφταναν τους 18 βαθμούς έπειτα από το 5-1 επί της Ζακύνθου.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έμεινε πίσω στο σκορ στο 18' με τέρμα του Ντάση, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο. Ισοφάρισαν άμεσα στο 20' με τον Μπαΐροβιτς και έπειτα ο Καμαρά στο 39' και ο Βασιλόγιαννης στις καθυστερήσεις έγραψαν το 3-1 στο τέλος του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά σημείωσαν άλλα δύο τέρματα με τον Βασιλόγιαννη στο 81' και τον Κόλα στο 91' για το τελικό 5-1.

17. Ζάκυνθος 1 (12 ματς)
*Η 1η θέση οδηγεί σε διπλό μπαράζ με τον 1ο του άλλου ομίλου και ο νικητής του θα προβιβαστεί στην πρώτη κατηγορία, ενώ ο χαμένος θα δώσει νέο διπλό μπαράζ με τον 13ο της παραπάνω κατηγορίας και θα διεκδικήσει μέσω αυτού τον προβιβασμό του.
*Οι Β' ομάδες δεν προβιβάζονται και δεν υποβιβάζονται. Εάν βρεθούν σε αντίστοιχες θέσεις θα αντικατασταθούν από την αμέσως παρακάτω ή παραπάνω ομάδα.

Ο Εργοτέλης κέρδισε Αιγάλεω και... «Ελπίδα»