Στους «8» του κόσμου η Εθνική - αποθέωση από το κρητικό κοινό!

08:24 | 19/10/2019

Με όπλο της, τις κατάμεστες εξέδρες του γηπέδου στο Ρέθυμνο, η Εθνική Ελλάδας επικράτησε με 2-0 της Κροατίας και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Μουντιάλ μίνι - σήμερα ο προημιτελικός

Η Ελληνική ομάδα μίνι ποδοσφαίρου επικράτησε με σκορ 2-0 της Κροατίας χάρη στα γκολ του Λευκαρίτη στο 5ο λεπτό ενώ στις καθυστερήσεις, ο Θανασάι διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τον Κροάτη τερματοφύλακα εξουδετερωμένο.

Εκπληκτική η πορεία της Εθνικής στο Παγκόσμιο του Ρεθύμνου, κατάμεστο το γήπεδο σε ακόμα μια μεγάλη βραδιά. Πλέον, με φόντο τα ημιτελικά, αντίπαλος των παικτών της Εθνικής θα είναι μία εκ των Αγγλίας ή Λιθουανίας. Η αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί για σήμερα (Σάββατο 18.40).